Trwa ładowanie...

Maciej Nawacki rozzłościł sędziów. Mają szykować zawiadomienie do prokuratury

Sędzia Maciej Nawacki publicznie podarł uchwały Zgromadzenia Sędziów. Ci, którym się to nie spodobało, dali temu wyraz biorąc udział w proteście. Ale na tym nie koniec. Nieoficjalnie wiadomo, że sędziowie chcą powiadomić prokuraturę.

Share
Maciej Nawacki rozzłościł sędziów. Mają szykować zawiadomienie do prokuratury
Źródło: Twitter
d2ut8z3

Sędziowie z Olsztyna chcą ścigania prezesa Macieja Nawackiego - dowiedziało się nieoficjalnie TOK FM. Zawiadomienie do prokuratury, które planują złożyć, dotyczy wydarzeń z piątku, kiedy Nawacki podarł uchwały Zgromadzenia Sędziów, dotyczące m.in. obrony sędziego Pawła Juszczyszyna.

Zdaniem sędziów, Nawacki mógł przekroczyć swoje uprawienia, za co grozi do trzech lat więzienia. To nie wszystko. Nawacki, jak twierdzą sędziowie, mógł też naruszyć art. 276 KK - zniszczył dokument, którym nie miał prawa rozporządzać. Za to grozi grzywna, a nawet dwa lata więzienia. Sędziowie zwracają uwagę, że Nawacki podarł uchwały publicznie, na oczach kamer.

d2ut8z3

Na poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zaplanowano posiedzenie Kolegium sądu, które prawdopodobnie podejmie decyzję, co dalej ze sprawami Pawła Juszczyszyna - czy sędzia je dokończy, czy przejmie je ktoś inny.

Zobacz też: Sędzia Maciej Nawacki podarł uchwałę. Patryk Jaki komentuje

Maciej Nawacki "tak wyraził dezaprobatę"

W programie WP #Newsroom europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że Nawacki jest dla niego bohaterem. Sam sędzia tłumaczył, że podarł uchwały, bo "wyraża się w ten sposób dezaprobatę".

Przypomnijmy, że w niedzielę przed sądem w Olsztynie odbył się protest w obronie Juszczyszyna. Sam sędzia dał się poznać jako ten, który zażądał list poparcia dla kandydatów do KRS.

Źródło: TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ut8z3

Podziel się opinią

Share
d2ut8z3
d2ut8z3
Więcej tematów