Trwa ładowanie...
d3umu2v

Maciej Nawacki rozzłościł sędziów. Mają szykować zawiadomienie do prokuratury

Sędzia Maciej Nawacki publicznie podarł uchwały Zgromadzenia Sędziów. Ci, którym się to nie spodobało, dali temu wyraz biorąc udział w proteście. Ale na tym nie koniec. Nieoficjalnie wiadomo, że sędziowie chcą powiadomić prokuraturę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Nawacki w obecności mediów podarł uchwały sędziów
Maciej Nawacki w obecności mediów podarł uchwały sędziów (Twitter)
d3umu2v

Sędziowie z Olsztyna chcą ścigania prezesa Macieja Nawackiego - dowiedziało się nieoficjalnie TOK FM. Zawiadomienie do prokuratury, które planują złożyć, dotyczy wydarzeń z piątku, kiedy Nawacki podarł uchwały Zgromadzenia Sędziów, dotyczące m.in. obrony sędziego Pawła Juszczyszyna.

Zdaniem sędziów, Nawacki mógł przekroczyć swoje uprawienia, za co grozi do trzech lat więzienia. To nie wszystko. Nawacki, jak twierdzą sędziowie, mógł też naruszyć art. 276 KK - zniszczył dokument, którym nie miał prawa rozporządzać. Za to grozi grzywna, a nawet dwa lata więzienia. Sędziowie zwracają uwagę, że Nawacki podarł uchwały publicznie, na oczach kamer.

Na poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zaplanowano posiedzenie Kolegium sądu, które prawdopodobnie podejmie decyzję, co dalej ze sprawami Pawła Juszczyszyna - czy sędzia je dokończy, czy przejmie je ktoś inny.

d3umu2v

Zobacz też: Sędzia Maciej Nawacki podarł uchwałę. Patryk Jaki komentuje

Maciej Nawacki "tak wyraził dezaprobatę"

W programie WP #Newsroom europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że Nawacki jest dla niego bohaterem. Sam sędzia tłumaczył, że podarł uchwały, bo "wyraża się w ten sposób dezaprobatę".

d3umu2v

Przypomnijmy, że w niedzielę przed sądem w Olsztynie odbył się protest w obronie Juszczyszyna. Sam sędzia dał się poznać jako ten, który zażądał list poparcia dla kandydatów do KRS.

Przeczytaj również:
Sędzia Maciej Nawacki podarł uchwałę. Wiceminister Michał Wójcik komentuje
Maciej Nawacki drze apel ws. Pawła Juszczyszyna. "Jaki kraj, taka Nancy Pelosi"

Źródło: TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3umu2v

Podziel się opinią

Share
d3umu2v
d3umu2v
Więcej tematów