Trwa ładowanie...

Sędzia Maciej Nawacki podarł uchwałę. Wiceminister Michał Wójcik komentuje

Sędzi Maciej Nawacki wywołał burzę, niszcząc uchwałę sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie. Głos w tej sprawie zabrał wiceminister Michał Wójcik, który stwierdził, że nie pochwala tego zachowania. Jest jednak jedno "ale".

Share
Sędzia Maciej Nawacki podarł uchwałę. Wiceminister Michał Wójcik komentuje
Źródło: East News
d3liie4

Według Wójcika "nie powinien tego zrobić". - Takie jest moje zdanie, natomiast proszę pamiętać o tym, że ci sędziowie, którzy czy są w Krajowej Radzie Sądownictwa czy ci, którzy przeszli przez KRS, są pod ogromną presją, gigantyczną presją i tu jest wina opozycji ogromna (...) - stwierdził wiceminister.

d3liie4

Dodał, że "nie pochwala" zachowania prezesa Nawackiego. Jednocześnie Wójcik zaznaczył, że "nie pochwala także wpuszczenia kamer na to zebranie". - Za chwilę kamery będą w naszych gabinetach, będziecie państwo obserwowali, jak my podejmujemy decyzję. My tego nie chcemy po prostu. To jest wewnętrzny problem środowiska - mówił na antenie TVN24.

ZOBACZ: Ubaw w studiu. Poszło o sweterek Włodzimierza Czarzastego

Olsztyn. Burzliwe obrady sędziów w Sądzie Rejonowym

W piątek prezes Sądu Rejonowego i jednocześnie członek tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki przewodniczył zebraniu sędziów. Miano na nim zaopiniować roczne sprawozdanie z działalności sądu. Sędziowie je odrzucili, w zamian za to zażądali wprowadzenia do porządku obrad głosowania nad trzema uchwałami.

Jedna z nich m.in. wzywała Nawackiego do "zaprzestania działań utrudniających Juszczyszynowi wykonywania obowiązków sędziego". Przypomnijmy: Paweł Juszczyszyn został we wtorek zawieszony w wykonywaniu obowiązków sędziowskich.

Nawacki nie dopuścił do wprowadzenia pod obrady głosowania nad tymi uchwałami. Na oczach zebranych sędziów z podarł dokumenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3liie4

Podziel się opinią

Share
d3liie4
d3liie4
Więcej tematów