Trwa ładowanie...
dxwxkip

Sebastian Pieńkowski

Najnowsze informacje
4.3
(3 głosy)
Oceń:
dxwxkip

Sebastian Pieńkowski jest polskim politykiem i samorządowcem, a także inżynierem technologii chemicznej.

Sebastian Pieńkowski – wykształcenie

Sebastian Pieńkowski urodził się w 1973 roku. W 1998 roku ukończył studia na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. W latach 2001-2004 studiował również na The Nottingham Trent University, gdzie uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration.

W 2011 roku Sebastian Pieńkowski z powodzeniem podszedł do egzaminu na członka rad nadzorczych w spółkach handlu, w których udziały ma Skarb Państwa. Od 2005 roku pełni funkcję Prezesa Wspólnoty Mieszkaniowej „Papieska”, jak również dyrektora w gorzowskim oddziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Sebastian Pieńkowski – kariera polityczna

Sebastian Pieńkowski związany jest z ugrupowaniem Prawo i Sprawiedliwość. W 2010 roku zasiadł w Radzie Miejskiej Gorzowa Wielkopolskiego, po uzyskaniu 4. wyniku w wyborach samorządowych. Aktywność partyjna Sebastiana Pieńkowskiego doprowadziła go do objęcia w 2012 roku stanowiska w Zarządzie Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w województwie lubuskim.

W tym samym roku zasiadł w prezydium tego zarządu. Pod koniec 2012 roku Sebastian Pieńkowski zwyciężył w wyborach na Przewodniczącego Zarządu Powiatowego Gorzowa Wielkopolskiego Prawa i Sprawiedliwości. Od 2014 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta. W 2018 roku zadeklarował start w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxwxkip
dxwxkip
dxwxkip
Więcej tematów
dxwxkip