Trwa ładowanie...
d2rf810

Sanok. Epidemia salmonelli w przedszkolu. Ustalono źródło zachorowań

Podkarpacki sanepid podał, że powodem zbiorowego zatrucia pokarmowego w Przedszkolu nr 3 w Sanoku były dania serwowane w placówce w środę 23 października. Z podejrzeniem zakażenia pałeczkami salmonelli do lekarzy zgłosiły się już 192 osoby. Większość chorych to dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salmonellę wykryto w daniach serwowanych w przedszkolu 23 października
Salmonellę wykryto w daniach serwowanych w przedszkolu 23 października (East News, Fot: BURGER/PHANIE)
d2rf810

Do masowego zatrucia pokarmowego doszło w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku oraz jego oddziale przy ul. Kochanowskiego 2. U dzieci wystąpiły niepokojące objawy: wymioty, biegunki, gorączka i bóle brzucha. W sumie choroba dotknęła 158 przedszkolaków. Zatruciu uległo także 34 pracowników placówki.

Chorzy trafili do szpitala w Sanoku, a także w pobliskim Lesku oraz Brzozowie. Nadal hospitalizowanych jest dziesięcioro dzieci.

W związku z zatruciem przeprowadzono dochodzenie epidemiologiczne. Pobrano m.in. próbki żywności, wody oraz wymazy od chorych. Z komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wynika, że salmonellę stwierdzono w sałatce jarzynowej, surówce z marchwi i jabłka oraz kawie ince z mlekiem, które 23 października podano w przedszkolu.

d2rf810

W dalszym ciągu ustalane jest, kto wywołał masowe zatrucie. Sprawę wyjaśnia także prokuratura. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku przedszkole zamknięto do odwołania.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wsse.rzeszow.pl

d2rf810

Podziel się opinią

Share

d2rf810

d2rf810
Więcej tematów