Trwa ładowanie...

Sanok. Znana przyczyna masowego zatrucia przedszkolaków. Prawie 100 przypadków zachorowań

Podkarpacki sanepid podał, że salmonella była powodem zbiorowego zatrucia pokarmowego u dzieci i personelu w sanockim przedszkolu. Zachorowały 93 osoby. 29 pacjentów zostało hospitalizowanych, w tym dwoje dorosłych.

Sanok. Znana przyczyna masowego zatrucia przedszkolaków. Prawie 100 przypadków zachorowańŹródło: maps.google.pl
d1m9dot
d1m9dot

Do masowego zatrucia pokarmowego doszło w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku oraz jego oddziale (woj. podkarpackie). W piątek po południu do szpitala trafiło 5 dzieci z wymiotami, biegunką oraz gorączką. W związku z zatruciem przeprowadzono dochodzenie epidemiologiczne.

Przez kilka dni sytuacja miała dynamiczny charakter. W poniedziałek sanepid w Rzeszowie podał, że 93 osoby potrzebowały pomocy medycznej. Hospitalizowano 29 pacjentów, w tym dwoje dorosłych. W ramach dochodzenia pobrano m.in. próbki żywności, wody oraz wymazy od chorych.

Na podstawie wyników badań mikrobiologocznych potwierdzono, że przyczyną zatrucia była salmonella. Pozostałe próbki są w trakcie badań. Trwa ustalanie źródła zatrucia pokarmowego. Podkarpacki sanepid wstrzymał działalność sanockiego przedszkola.

d1m9dot

Burmistrz Tomasz Makuszewski informuje, że w związku z zamknięciem przedszkola ubezpieczeni rodzice mogą starać się o zasiłek opiekuńczy. Stosowne dokumenty trzeba złożyć w zakładzie pracy lub ZUS-ie. Makuszewski zwrócił się również z prośbą, aby rodzeństwo dzieci z sanockiego przedszkola nie było posyłane do innych placówek.

Zobacz też: Brudne buty w Sejmie. "Nowy poseł chce się wyróżnić za wszelką cenę"

Źródło: wsse.rzeszow.pl/sanok.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m9dot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m9dot
Więcej tematów