Trwa ładowanie...

Sąd chce odebrać matce z Wierzbicy 11 dzieci. Wiceminister Michał Wójcik: bieda nie jest powodem

Wiceminister sprawiedliwości uważa, że sąd w Piotrkowie Trybunalskim "popełnił błąd" ws. odebrania dzieci matce. Wskazuje na przepisy, które zostały przyjęte cztery lata temu. Michał Wójcik podkreślił, że istnieje możliwość zmiany takiego orzeczenia.

Share
Sąd chce odebrać matce z Wierzbicy 11 dzieci. Wiceminister Michał Wójcik: bieda nie jest powodem
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d44tuv9

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował, że pani Magdalenie z Wierzbicy zostanie odebranych 11 z 15 dzieci. Służby socjalne odstąpiły jednak od przeprowadzenia czynności. W sprawę zaangażowało się ministerstwo sprawiedliwości. Wsparcia kobiecie udzielił Michał Wójcik. Poinformował, że został złożony wniosek o zmianę orzeczenia i pismo do kuratorów.

Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości zabrał ponownie głos na antenie Radiowej Trójki. Przypomniał, że od czterech lat obowiązuje przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwości ustawa, która zakłada, że "nie należy odbierać dzieci rodzicom wyłącznie z powodu biedy". - W niedzielę wieczorem mieliśmy spotkanie z sędziami w ministerstwie. Poznaliśmy orzeczenia i uzasadnienie. W moim przekonaniu sądy popełniły błąd - mówił Wójcik.

Wiceminister przypomniał, że istnieje przepis, "ekstraordynaryjny tryb - zgodny z procedurą cywilną - zakładający zmianę prawomocnego orzeczenia". - Jestem pewien, że nasza interwencja jest konieczna. Tam nie ma żadnej patologii. Pani w trudnych warunkach wychowuje dzieci od wielu lat. Cała sytuacja jest skomplikowana. Czy dzieci faktycznie będą miały lepiej w domu dziecka, będąc odłączone od swojej matki, która zawsze stosowała się do tego, co sąd chciał? - pytał.

d44tuv9

Zobacz też: Niespodziewani goście na konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "U Andrzeja Dudy nie było"

Źródło: Radiowa Trójka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44tuv9

Podziel się opinią

Share
d44tuv9
d44tuv9
Więcej tematów