Trwa ładowanie...
d3fo8mj

Michał Wójcik oskarżany o manipulację. Jest zawiadomienie

Michał Wójcik, który umniejszał wagę ataku na sędzię w Rybniku, może mieć kłopoty. Poseł KO Tomasz Zimoch poinformował w mediach społecznościowych, że złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceministra sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Michała Wójcika
Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Michała Wójcika (PAP, Fot: ANDRZEJ LANGE)
d3fo8mj

"Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michała Wójcika" - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Zimoch. To reakcja na wypowiedzi wiceministra o sędziach.

Jak podkreślił Zimoch, "jest przeciwnikiem manipulacji". Zasugerował, że uprawia ją Wójcik, "by osiągnąć doraźny cel partyjny". "Zataił przed opinią publiczną wszystkie okoliczności zdarzenia, celowo je pominął. Według mnie naruszył prawo w celach propagandowych, by wywołać w społeczeństwie poczucie bezkarności sędziów. Niedopuszczalne jest, by funkcjonariusz publiczny przekraczał swoje uprawnienia, celowo manipulując faktami" - podkreślił.

O jakie zdarzenie chodzi?

"Na plenarnym posiedzeniu Sejmu znów mówił o sędzi, która ukradła spodnie. Staję w obronie sędzi z Łodzi, jako poseł z tego okręgu. W drodze dostępu do informacji publicznej, otrzymałem z Sądu Okręgowego w Łodzi i Sądu Apelacyjnego w Lublinie stosowne dokumenty. Sędzia, o której mówi się w Ministerstwie Sprawiedliwości, że ukradła spodnie - w 2005 roku przeniesiona została w stan spoczynku. W 2016 roku w czasie popełnienia zarzucanego jej czynu - kradzieży spodni - nie rozpoznawała jego znaczenia. Przypisywany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego" - wyjaśnił Zimoch.

Zobacz też: Rozmawiali o kandydatach na prezydenta. Doszło do spięcia

Przypomnijmy, że Wójcik zdawał się bagatelizować atak na sędzię w Rybniku.

d3fo8mj

"Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i... prawda wg Iustitii. Był nożyk do obierania ziemniaków, podobno nikt nikogo nie skopał, lekarz nie musiał interweniować, a awanturujący się mężczyzna został zatrzymany. Niezależnie od tego, nie ma zgody na jakąkolwiek przemoc" - napisał. W mediach społecznościowych pojawiły się krytyczne komentarze.

Przeczytaj również:
Rybnik. Atak na sędzię. Wiemy, dlaczego 39-latek się na nią rzucił
Rybnik. Atak na sędzię. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fo8mj

Podziel się opinią

Share

d3fo8mj

d3fo8mj
Więcej tematów