WP

Rzeczniczka PiS drwi z Tuska. Tak reaguje na ostrzeżenie ws. UE

Kąśliwa uwaga rzeczniczki PiS Beaty Mazurek wobec szefa RE Donalda Tuska, który w rozmowie z dziennikarzami ostrzegał przed skutkami decyzji rządu. Tusk nie daje też zapomnieć PiS o zdjętej tablicy w Brukseli - ma propozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazurek nawiązała do wcześniejszej internetowej wymiany zdań między Morawieckim a Tuskiem m.in. o "harataniu w gałę"
Mazurek nawiązała do wcześniejszej internetowej wymiany zdań między Morawieckim a Tuskiem m.in. o "harataniu w gałę" (PAP, Fot: EPA/OLIVIER HOSLET)
WP

Mazurek zareagowała na słowa szefa Rady Europejskiej, który w Brukseli ostrzegał, że "niektóre decyzje polskiego rządu powodują, że Polska jest na politycznych peryferiach Unii Europejskiej".

"Żałosne bzdury dżentelmena w krótkich spodenkach. Dlaczego pan tak nienawidzi Polski? Tak wiem, dla pana Polskość to nienormalność" - napisała w mediach społecznościowych rzeczniczka PiS.

WP

"Od haratania w gałę do pekińczyka"

To już kolejny komentarz Mazurek, nawiązujący do Tuska i jego - znanej powszechnie - pasji piłkarskiej. Zaczęło się od słów premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił na wiecu wyborczym: "nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy".

"Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów" - napisał w odpowiedzi szef RE. Wtedy Mazurek nazwała go "perekińczykiem" i stwierdziła, że "od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze droga daleka". Teraz znów użyła podobnych słów.

WP

"Tablica na aukcję"

Tymczasem Donald Tusk nie daje zapomnieć rządzącemu obozowi o wpadce z odkręceniem tablicy z jego nazwiskiem ze ściany holu przed polskim przedstawicielstwem w Brukseli. Z doniesień mediów wynika, że planszę usunął osobiście polski ambasador w UE Andrzej Sadoś.

- Spytałem wczoraj pana ambasadora Sadosia, czy nie użyczyłby tej tabliczki na przykład do jakiejś akcji charytatywnej - powiedział Tusk..

- Byłem mile zaskoczony jego niezwykle uprzejmą reakcją - dodał były polski premier.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

WP
WP
WP