Trwa ładowanie...

RPO po głosowaniu w Senacie: dla nich warto było walczyć

- Choć dla ich głosu (wstrzymali się) warto było walczyć o Sąd Najwyższy - napisał na Twitterze Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar po głosowaniu w Senacie na ustawą o SN. Podczas głosowania 3 senatorów wstrzymał się od głosu, dwóch z nich należy do PiS.

RPO po głosowaniu w Senacie: dla nich warto było walczyćŹródło: Forum, fot: Łukasz Dejnarowicz
d3pijrt
d3pijrt

- Choć dla ich głosu (wstrzymali się) warto było walczyć o Sąd Najwyższy - napisał na Twitterze Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar po głosowaniu w Senacie na ustawą o SN.Podczas głosowania 3 senatorów wstrzymał się od głosu, dwóch z nich należy do PiS.
Senatorowie po burzliwych obradach zdecydowali w głosowaniu o przyjęciu ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.Wcześniej przyjęcie ustaw bez wprowadzania zmian zarekomendowała senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji.

Za przyjęciem ustawy o Sądzie Najwyższym zagłosowało 58 senatorów, 26 było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu, w tym dwóch senatorów PiS: Aleksander Bobko i Jarosław Obremski oraz senator niezależna Lidia Staroń. Wcześniej odrzucono wniosek senatorów Platformy Obywatelskiej o odrzucenie ustawy.

To właśnie do tych dwóch senatorów PiS, którzy wstrzymali się od głosu odniósł się na Twitterze Adam Bodnar, Rzecznik Praw Człowieka pisząc:

- Senatorowie Bobko, Obremski i Staroń, choć dla ich głosu (wstrzymali się) warto było walczyć w Senacie o Sąd Najwyższy. Ale teraz czas na Andrzeja Dudę. Tak jak mówi profesor Adam Strzembosz, to najważniejsza, historyczna decyzja Prezydenta w tej kadencji - czytamy.

d3pijrt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pijrt
Więcej tematów