Trwa ładowanie...
d4izbt1

Roman Giertych wyjdzie ze szpitala? Padł wstępny termin

Roman Giertych od paru dni przebywa w szpitalu po tym, jak stracił przytomność podczas akcji CBA w jego domu. Obrońca Giertycha zdradził, w jakim stanie jest jego klient oraz, kiedy może wyjść ze szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych w szpitalu. Kiedy wyjdzie?
Roman Giertych w szpitalu. Kiedy wyjdzie? (PAP)
d4izbt1

Paweł Pietkiewicz był gościem na antenie Radia ZET. Pełnomocnik Romana Giertycha był pytany o stan zdrowia oraz o kwestię zatrzymania i przesłuchania jego klienta.

Pietkiewicz zdradził, że Roman Giertych czuje się coraz lepiej, ale czekają go kolejne badania w tym również toksykologiczne. - Można zaryzykować tezę, że Roman Giertych wyjdzie ze szpitala w tym tygodniu - dodał.

Mecenas zaznaczył, że "zarzuty związane z symulowaniem nieprzytomności są najbardziej niezręcznym elementem tego całego wydarzenia". - Byłem zszokowany, że ta okoliczność pojawiła się w wypowiedziach prokuratury - odparł Pietkiewicz. - Nie mamy wątpliwości, że mecenas Giertych znajdował się w dużym zagrożeniu zdrowia. Zarzuty ze strony prokuratury, że symuluje, są dalece niezręczne i niewłaściwe - podkreślił.

d4izbt1

Roman Giertych za zarzutami. "Przyglądam się temu z wielkim zażenowaniem"

Roman Giertych nieprzytomny podczas przesłuchania? Opublikowano fragment protokołu

Podczas rozmowy pojawiła się kwestia protokołu z przesłuchania opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". Ujawniono fragmenty dokumentu, z którego wynika, że "podejrzany nie podał żadnych danych osobowych z uwagi na jakikolwiek brak kontaktu". Czy w takim razie zarzuty zostały prawidłowo przedstawione?

d4izbt1

- Zarzuty muszą być postawione tak, żeby osoba mogła te zarzuty zrozumieć i skomentować, może złożyć wyjaśnienia - tłumaczył adwokat. - Zarzuty na pewno nie były postawione skutecznie i prawidłowo. Nie ma możliwości postawienia zarzutów, kiedy osoba jest nieprzytomna - dodał.

Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Adwokat usłyszał zarzuty

Roman Giertych został w czwartek zatrzymany przez CBA. Agenci CBA pojawili się nie tylko w domu mecenasa, lecz również w jego kancelarii. Tego samego dnia Giertych trafił do szpitala, wcześniej stracił przytomność podczas przeszukania. Barbara Giertych w rozmowie z reporterem WP Sylwestrem Ruszkiewiczem stwierdziła, że stan jej męża był poważny.

Dzień później Roma Giertych usłyszał zarzuty. Dotyczą przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 kwoty ok. 92 mln zł ze spółki deweloperskiej.

d4izbt1

Prokuratura, powołując się na opinię biegłego, zdecydowała się przesłuchać mecenasa w szpitalu, jednak pojawiają się wątpliwości ws. tych działań. Jak powiedział obrońca Romana Giertycha mecenas Jakub Wende, rozmawiał z lekarzami, którzy wskazują na to, że jego stan nie jest dobry. - Cały dzień był nieprzytomny - dodał, podkreślając, że jego klient budził się parę razy, ale początkowo nie potrafił go nawet rozpoznać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4izbt1

Podziel się opinią

Share
d4izbt1
d4izbt1
Więcej tematów