Trwa ładowanie...
d4bkegh

Roman Giertych dał do wiwatu. "Katastrofalna seria porażek Dudy, jego ekipa zaczyna się sypać"

- Jako zwykły obywatel chciałbym, żeby Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Wygrałby z Andrzejem Dudą i to miażdżąco - powiedział Roman Giertych. Według adwokata, "osoby z otoczenia prezydenta odchodzą, bo nikt nie chce być w gronie osób, która idą w przepaść".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych ujawnia, kto stoi za decyzją ws. Tuska
Roman Giertych ujawnia, kto stoi za decyzją ws. Tuska (East News)
d4bkegh

Mecenas Roman Giertych był gościem Doroty Gawryluk w Polsat News. Skomentował zamieszanie dotyczące przesłuchania Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold. Adwokat Giertych w piśmie wysłanym do przewodniczącej komisji Małgorzaty Wassermann zaproponował, aby Tusk został przesłuchany 23 października.

Komisja proponowała wcześniej inny termin - 5 listopada, w którym jednak przewodniczący Rady Europejskiej nie stawi się na przesłuchanie. - Z niewiadomych, zapewne politycznych powodów został przesunięty, a komisja ma być apolityczna - mówił Giertych.

d4bkegh

"Jestem przekonany, że decyzję podjął Jarosław Kaczyński"

- Czekamy, aż w sprawie daty przesłuchania Donalda Tuska ustabilizują się poglądy Małgorzaty Wassermann. Jeżeli pani przewodnicząca nie chciała, aby termin przesłuchania był wyznaczony na okres kampanii wyborczej, to mogła tego nie robić - wyjaśnił. Dodał, że "komisja zaproponowała trzy daty, z których myśmy zaproponowali jedną, rezerwowo drugą, przyjmując sugestie komisji w tej kwestii".

Według Romana Giertycha za zmianą daty przesłuchania szefa RE stoi jedna osoba. - Znam PiS bardzo dobrze, decyzję podjął Jarosław Kaczyński - zdradził adwokat. Zasugerował, że powodem mogła być słaba prezentacja Wassermann podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Giertych zaznaczył, że "nie jest rzecznikiem Tuska, ale jako obywatel chciałby jego powrotu do polskiej polityki". Jego zdaniem decyzja o tym, czy Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich "nie zapadnie w tym roku".

d4bkegh

- Wygrałby z Dudą i to miażdżąco. Mam nadzieje, że taki scenariusz się zrealizuje. W ogóle obserwuję katastrofalną serię porażek prezydenta. Sypie się jego cała ekipa, wszyscy odchodzą. Nikt nie chce być w gronie osób, która idą w przepaść - ocenił. Przy okazji Giertych wyliczył wszystkie grzechy Dudy i jego otoczenia: odejście rzecznika Krzysztofa Łapińskiego, "wpadkę z politycznym wykorzystaniem kościoła Św. Brygidy, wygwizdanie przez uczniów i fatalną eskapadę do Australii".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dominik Tarczyński uderza w opozycję. Użył kontrowersyjnego porównania

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów