Trwa ładowanie...

Małgorzata Wassermann o przełożeniu przesłuchania Donalda Tusk. Powodem "nieustanne oskarżenia"

- Nie chciałabym, aby Donald Tusk zarzucał mi, że jego przesłuchanie jest elementem mojej kampanii. Donald Tusk jest doświadczonym politykiem i mam nadzieję, że to zrozumie – powiedziała Małgorzata Wassermann.

Share
Małgorzata Wassermann o przełożeniu przesłuchania Donalda Tusk. Powodem "nieustanne oskarżenia"
Źródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d4e9usi

Jak mówiła na konferencji prasowej przewodnicząca komisji ds. afery Amber Gold, decyzję podjęła po konsultacjach z prezydium komisji. Jej powodem jest uniknięcie zarzutów o wykorzystywanie przesłuchania Donalda Tuska do kampanii Małgorzaty Wassermann w wyborach na prezydenta Krakowa.

Przewodnicząca komisji odniosła się do komentarza Romana Giertycha (pełnomocnika Donalda Tuska – przyp. red.) o "zdziwieniu i zaskoczeniu" informacjami medialnymi o odwołaniu zaplanowanego przesłuchania. - Jestem zaskoczona tym, że informacje, które były wśród posłów, do państwa wyciekły – zwróciła się do dziennikarzy. I dodała, że najpierw poinformowani zostali członkowie komisji.

- Wypowiedzi mecenasa Romana Giertycha przekraczają to, co wolno pełnomocnikowi. Nie wiem, dlaczego warszawska rada adwokacka się tym nie zajmuje – stwierdziła Małgorzata Wassermann. – Roman Giertych jest osobą, z którą ciężko cokolwiek ustalić – dodał.

d4e9usi

Przewodnicząca komisji ds. Amber Gold podkreśliła, że wezwanie na przesłuchanie Donalda Tuska zostało wysłane w lipcu, czyli przed ogłoszeniem terminu wyborów samorządowych, ale Roman Giertych dokonał wyboru terminu dokonał w sierpniu.

Zobacz także: Andrzej Halicki studzi emocje ws. Donalda Tuska. "Na razie to tylko ewentualność"

Małgorzata Wassermann przekazała też dziennikarzom, że po ewentualnej wygranej w wyborach, od razu po wyborach zrezygnuje z zasiadania w komisji ds. Amber Gold. Prace dokończy nowy przewodniczący, ale posłanka PiS zaznaczyła, że raport jest pisany na bieżąco i w dużej części jest już gotowy.

Przypomnijmy, że przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold wyznaczono na 2 października. Nowy termin to 5 listopada.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4e9usi

Podziel się opinią

Share
d4e9usi
d4e9usi
Więcej tematów