Trwa ładowanie...
donald tusk

Donald Tusk zostanie przesłuchany 5 listopada. Wassermann podjęła decyzję o zmianie terminu

Przewodniczący Rady Europejskiej nie zostanie przesłuchany przed komisją śledczą ds. Amber Gold 2 października. RMF FM ustaliło, że mogłoby to zaszkodzić walczącej o fotel prezydenta Krakowa Małgorzacie Wassermann. Nowy termin to 5 listopada.

Share
Donald Tusk zostanie przesłuchany 5 listopada. Wassermann podjęła decyzję o zmianie terminu
Źródło: PAP
dnwrnbe

"Po konsultacji z moim Mocodawcą panem Przewodniczącym Donaldem Tuskiem wyrażam zdziwienie i zaskoczenie informacjami medialnymi o odwołaniu zaplanowanego na 2.10 terminu przesłuchania przed Komisją ds. Amber Gold" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

Adwokat dodał, że "komisja wyznaczyła trzy daty, z których dwie 2.10 i 23.10 (jako rezerwowy) były uwzględnione w kalendarzu pana Przewodniczącego". "Inne terminy w najbliższym czasie mogą kolidować z obowiązkami służbowymi" - zaznaczył Giertych.

dnwrnbe

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold ustaliła z jej prezydium propozycję zmiany daty przesłuchania Donalda Tuska. Z informacji RMF FM wynika, że Małgorzata Wassermann nie chciała, by doszło do tego na 3 tygodnie przed wyborami samorządowymi, w których walczy o fotel prezydenta Krakowa.

Z informacji Radia Zet wynika,ze nowy termin to 5 listopada.

Pozostawienie poprzedniego terminu przesłuchania - 2 października - mogłoby zostać odebrane jako element jej kampanii wyborczej. Z drugiej strony byłoby też na rękę opozycji twierdzącej, że komisja jest upolityczniona.

Zmiana terminu przesłuchania oznacza również najprawdopodobniej przesunięcie publikacji raportu z prac komisji. Wcześniej zapowiadano, że zostanie przedstawiony jeszcze przed wyborami samorządowymi.

dnwrnbe

Donald Tusk będzie ostatnim świadkiem przesłuchanym przez komisję ds. Amber Gold.

Zobacz także: "Kłamią, kłamią!". Dominik Tarczyński w natarciu. Opozycji się oberwało

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnwrnbe

Podziel się opinią

Share
dnwrnbe
dnwrnbe
Więcej tematów