Trwa ładowanie...
d44u2dy

Relikwie Jana Pawła II w Moskwie

Przez dwa dni w moskiewskiej katedrze wystawione były relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Są one darem metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Do Moskwy przywiózł je salezjanin ojciec Augustyn Dzięciel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Relikwie Jana Pawła II w Moskwie
(PAP/EPA)
d44u2dy

W ciągu dwóch dni kilka tysięcy wiernych modliło się o łaski za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Polacy mieszkający w Moskwie podkreślają, że w ten sposób następuje widoczne zbliżenie między Kościołem katolickim i prawosławną Cerkwią.

Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat podejmował starania, aby przyjechać do Rosji. Z powodu różnic religijnych między Moskwą a Watykanem do takiej pielgrzymki nie doszło. - Nie udało się Ojcu Świętemu przyjechać do nas za życia, ale jest z nami po śmierci - podkreślają katoliccy duchowni.

Tydzień temu w moskiewskiej Bibliotece Literatury Obcej stanął pomnik papieża. Duchowni prawosławni twierdzą, że dzięki Janowi Pawłowi II udało się odnowić działalność Kościołów chrześcijańskich we wszystkich krajach znajdujących się pod wpływem dawnego Związku Radzieckiego.

d44u2dy

Podziel się opinią

Share

d44u2dy

d44u2dy
Więcej tematów