Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu w listopadzie. Kto straci stanowisko?

Premier nie zamierza odwlekać rekonstrukcji rządu. Jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska zapewnia, że do zmian w rządzie dojdzie jeszcze w listopadzie, zapewne tuż po konwencji krajowej PO.
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d2qxze8

Z informacji współpracownika premiera wynika, że stanowiska stracą minister edukacji Krystyna Szumilas oraz sportu - Joanna Mucha. Ministerialne teki zatrzymają natomiast ministrowie skarbu - Włodzimierz Karpiński, spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i transportu Sławomir Nowak oraz spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Wszystko wskazuje też na to, że nie dojdzie także do dymisji ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Minister finansów Jacek Rostowski mówił, że w rządzie potrzebna jest bardzo daleko idąca odnowa obecnie rządzącej ekipy. Premier chciałby pozostawić Jacka Rostowskiego na stanowisku, jednak podobno on sam ma ochotę zakończyć już pracć w rządzie.

Z ostatniego sondażu CBOS wynika, że najgorzej oceniani współpracownicy premiera to minister sportu Joanna Mucha, minister Jacek Rostowski i minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Źle oceniany jest także sam szef rządu.

Pomysł rekonstrukcji rządu popiera połowa badanych. 26 proc. oczekuje głębokiej wymiany składu Rady Ministrów, 24 proc. zadowoli się dymisją kilku szefów resortów. Dla 37 proc. badanych najlepszym rozwiązaniem byłby upadek całego gabinetu Donalda Tuska. Tylko co dwudziesty badany twierdzi, że rząd funkcjonuje dobrze i nie potrzebuje zmian. * Zobacz sondaż: Polacy chcą zmian w rządzie.*

d2qxze8

Podziel się opinią

Share
d2qxze8
d2qxze8
Więcej tematów