Trwa ładowanie...
dua4k3o
Rekonstrukcja rządu. Decyzję podejmie Komitet Polityczny PiS, zwołano pilne spotkanie
PiS
Tomek Orszulak

Rekonstrukcja rządu. Decyzję podejmie Komitet Polityczny PiS, zwołano pilne spotkanie

Komitet Polityczny PiS w czwartek po południu zbierze się ws. rekonstrukcji rządu - poinformowała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej około godziny 18:00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dua4k3o

Obecna premier Beata Szydło, minister Mateusz Morawiecki czy prezes PiS Jarosław Kaczyński - decyzja, kto będzie szefem rządu, może zapaść w czwartek 7 grudnia.

Rzeczniczka klub ponformowała o pilnym spotkaniu Komitetu Politycznego. Jednym z tematów będzie rekonstrukcja rządu.

Ostatnio ze zdwojoną siłą powróciły pogłoski o odejściu Beaty Szydło. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński stwierdził w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że to Jarosław Kaczyński jest naturalnym kandydatem na urząd premiera.

dua4k3o

Jak zaznaczył, jeżeli prezes PiS nie zdecydowałby się na przejęcie stanowiska premiera, to "najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki".

*Zobacz też: Cymański o zmianie premiera: nie takie rzeczy się widziało *

Pożegnanie Szydło, Morawiecki nowym premierem?

Oliwy do ognia dolała sama Beata Szydło, której nocny wpis na Twitterze odczytano jako pożegnanie z Kancelarią Premiera.

Potem doszło do dość dziwnej sytuacji po orędziu prezydenta Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. Złożył on pamiątkową księgę z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Podpisy złożyli najważniejszy politycy w państwie.

dua4k3o

Podpisał się Andrzeja Dudy, a zaraz pod nim jest sygnatura Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Potem drugiego marszałka, Senatu, Stanisława Karczewskiego. W tym miejscu powinien wpisać się premier rządu. I możliwe, że właśnie to zrobił, ale przyszły. Bo podpis złożył Mateusz Morawiecki, typowany przez niemal wszystkich na następcę Beaty Szydło.

Jako piąta osoba wpisał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

dua4k3o

Podziel się opinią

Share
dua4k3o
dua4k3o
Więcej tematów