Rekonstrukcja rządu. Decyzję podejmie Komitet Polityczny PiS, zwołano pilne spotkanie
PiS
Tomek Orszulak
06-12-2017 (13:06)

Rekonstrukcja rządu. Decyzję podejmie Komitet Polityczny PiS, zwołano pilne spotkanie

Komitet Polityczny PiS w czwartek po południu zbierze się ws. rekonstrukcji rządu - poinformowała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej około godziny 18:00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Obecna premier Beata Szydło, minister Mateusz Morawiecki czy prezes PiS Jarosław Kaczyński - decyzja, kto będzie szefem rządu, może zapaść w czwartek 7 grudnia.

Rzeczniczka klub ponformowała o pilnym spotkaniu Komitetu Politycznego. Jednym z tematów będzie rekonstrukcja rządu.

WP

Ostatnio ze zdwojoną siłą powróciły pogłoski o odejściu Beaty Szydło. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński stwierdził w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że to Jarosław Kaczyński jest naturalnym kandydatem na urząd premiera.

Jak zaznaczył, jeżeli prezes PiS nie zdecydowałby się na przejęcie stanowiska premiera, to "najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki".

*Zobacz też: Cymański o zmianie premiera: nie takie rzeczy się widziało *

WP

Pożegnanie Szydło, Morawiecki nowym premierem?

Oliwy do ognia dolała sama Beata Szydło, której nocny wpis na Twitterze odczytano jako pożegnanie z Kancelarią Premiera.

Potem doszło do dość dziwnej sytuacji po orędziu prezydenta Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. Złożył on pamiątkową księgę z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Podpisy złożyli najważniejszy politycy w państwie.

WP

Podpisał się Andrzeja Dudy, a zaraz pod nim jest sygnatura Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Potem drugiego marszałka, Senatu, Stanisława Karczewskiego. W tym miejscu powinien wpisać się premier rządu. I możliwe, że właśnie to zrobił, ale przyszły. Bo podpis złożył Mateusz Morawiecki, typowany przez niemal wszystkich na następcę Beaty Szydło.

Jako piąta osoba wpisał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

WP
WP