Trwa ładowanie...
sondaż

Ranking zaufania. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia

Pierwszy jest Andrzej Duda, potem Mateusz Morawiecki i Małgorzata Kidawa-Błońska. Tak wygląda podium rankingu zaufania. Tuż poza podium znalazł się Jarosław Kaczyński. Po raz pierwszy pojawiło się też nazwisko Szymona Hołowni.

Share
Ranking zaufania. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia
Źródło: Forum
d1tpukp

Na pierwszym miejscu w rankingu zaufania, zrealizowanym przez IBRiS dla Onetu, znalazł się Andrzej Duda. Zdecydowanie ufa mu 28,8 proc. ankietowanych, raczej ufa 17,9 proc. 10,2 proc. raczej nie ufa prezydentowi, 27,4 proc. zdecydowanie nie ufa, a 14,9 proc. deklaruje obojętność wobec niego.

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zdecydowanie ufa 22,6 proc. badanych, raczej ufa 20,7 proc. Nie ufa mu natomiast zdecydowanie 30,5 proc., raczej nie ufa 9,5 proc. ankietowanych.

Spadek zaufania odnotowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Dostała o 4,7 proc. mniej pozytywnych odpowiedzi. Zdecydowanie ufa jej 20 proc. badanych, ufa - 15,9 proc, 16,6 proc. raczej jej nie ufa, a 15,7 proc. - zdecydowanie nie ufa. Aż 12,1 proc. badanych odpowiedziało, że jej nie zna

Na kolejnych miejscach znaleźli się Jarosław Kaczyński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin, Robert Biedroń, Adrian Zandberg.

d1tpukp

Szymon Hołownia znalazł się na 11. miejscu w rankingu - tuż za Adrianem Zandbergiem. Dalej plasuje się Grzegorz Schetyna, Paweł Kukiz, Włodzimierz Czarzasty, Jacek Jaśkowiak, Tomasz Grodzki i Janusz Korwin-Mikke.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tpukp

Podziel się opinią

Share
d1tpukp
d1tpukp
Więcej tematów