Trwa ładowanie...
d1cogxl

Polacy ocenili prezydenta i premiera. Nowy sondaż

Polacy nieznacznie, ale lepiej niż przed miesiącem oceniają pracę premiera Mateusza Morawieckiego - wynika z sondażu Kantar. Na tym samym poziomie utrzymuje się poparcie dla działań prezydenta Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki (Getty Images)
d1cogxl

Pracę prezydenta Andrzeja Dudy dobrze oceniło 49 proc. ankietowanych przez Kantar. Przeciwną opinię wyraziło 38 proc. uczestników sondażu, a 12 proc. nie miało zdania na ten temat. W porównaniu do badania z października nie zmienił się odsetek w żadnej z trzech grup.

Z kolei o pracy premiera Mateusza Morawieckiego pozytywnie wypowiedziało się z 46 proc. ankietowanych, a 39 proc. wystawiło mu notę negatywną. Co szósty badany (13 proc.) nie był zdecydowany co do oceny działalności szefa rządu obozu Jarosława Kaczyńskiego.

W stosunku do sondaży sprzed miesiąca nie zmieniła się tylko ta ostatnia grupa. Odsetek ocen negatywnych spadł o 2 punkty proc., a o 2 punkty proc. wzrósł odsetek osób zadowolonych z pracy Morawieckiego.

d1cogxl

Sondaż prezydencki WP. Patryk Jaki: w naszym obozie Szymon Hołownia jest niedoceniany

Ankietowani przez Kantar oceniali również pracę całego rządu. Tu głosy rozłożyły się po równo (po 43 proc.), a niezdecydowanych było 14 proc. uczestników sondażu.

d1cogxl

W listopadzie zmiany w ocenie rządu są nieznaczne: o 1 pkt proc. wzrósł odsetek osób dobrze oceniających pracę rządu, a o 1 pkt proc. spadł wskaźnik dotyczący niezdecydowanych. Nie zmienił się natomiast odsetek osób negatywnie oceniających działalność gabinetu Morawieckiego.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 15-20 listopada 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 mieszkańców Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cogxl

Podziel się opinią

Share

d1cogxl

d1cogxl
Więcej tematów