Trwa ładowanie...
d3mlhzm

Rafał Bochenek i Cezary Tomczyk u Pawła Lisickiego m.in. o rekonstrukcji rządu premier Beaty Szydło

Mateusz Morawiecki podwójnym ministrem i szefem superresortu gospodarczego, Paweł Szałamacha odchodzi z rządu. Rekonstrukcja w gabinecie premier Szydło sprowadziła się do jeszcze większego wzmocnienia pozycji wicepremiera Morawieckiego, również kosztem samej premier. Czy zmiany w rządzie to autonomiczna decyzja Beaty Szydło, czy też premier musiała pójść na kompromis ze swoim zapleczem politycznym? - o tym rozmawiano dziś w programie "WP rozmowa". Gośćmi Pawła Lisickiego byli: rzecznik rządu Rafał Bochenek i Cezary Tomczyk (PO).

Share
d3mlhzm

Bochenek mówił m.in. o dymisji Pawła Szałamachy z funkcji ministra finansów. Na pytanie, jaką teraz polityk będzie pełnił funkcję, rzecznik rządu odpowiedział, że na pewno "ważną", "prawdopodobnie w administracji publicznej". Powiedział, że o szczegółach ma poinformować premier Beata Szydło.

W programie skomentowano również to, że Adam Lipiński, najbliższy współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, został ministrem w Kancelarii Premiera. Czy to kolejne "ucho" Nowogrodzkiej w Alejach Ujazdowskich?

d3mlhzm

Gość "WP rozmowy" ocenił, że Lipiński jest "doświadczonym parlamentarzystą, ma świetne wyczucie społeczne i poradzi sobie na tym stanowisku".

Z kolei o superresorcie dla Morawieckiego, Bochenek powiedział, że dostał on instrumenty, by skutecznie realizować swój program. - Wiemy, że by sfinansować program społeczny, musimy wprowadzić reformy gospodarcze - mówił rzecznik rządu.

Tomczyk z kolei ocenił, że rekonstrukcja rządu nie zależała od premier Szydło. - To krok w kierunku zmiany premiera, która nastąpi w ciągu kilku miesięcy - stwierdził, po czym dodał: - Najlepszym konkretem byłoby zniesienie fasady i ustanowienie Kaczyńskiego premierem.

d3mlhzm

Poseł PO ocenił, że Morawiecki został zamknięty w pułapce. - Łatwo będzie go rozliczyć, ale dla państwa to nieskuteczne (...) Będzie miał pod sobą 20 wiceministrów - to potężna władza i odpowiedzialność - mówił.

Komentując sprawę Lipińskiego, Tomczyk stwierdził, że to "żart dla środowisk, które są w Polsce dyskryminowane".

W kontekście niedzielnego kongresu PO w Gdańsku, Tomczyk zadeklarował, że "Kopacz jest bardzo ważna dla PO" i zostanie we jej władzach.

Nowy program publicystyczny na żywo Wirtualnej Polski

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już jutro o 9:00 kolejny odcinek "WP rozmowy", nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski. Dziennikarze kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi gośćmi najważniejsze bieżące wydarzenia polityczne.

Na program będą składały się dwie rozmowy z politykami z różnych stron sceny politycznej. Odcinek "WP rozmowy" potrwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty z programu można również obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d3mlhzm

Podziel się opinią

Share
d3mlhzm
d3mlhzm
Więcej tematów