Trwa ładowanie...
d361e5e

Paweł Szałamacha

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
East News
Źródło: East News

Polski prawnik, polityk, poseł, były wiceminister skarbu państwa ur 24 stycznia 1969 roku w Gorzowie Wielkopolski. Od listopada 2015 minister finansów.

Paweł Szałamacha - wykształcenie

Paweł Szałamacha jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia na College d'Europe w Brugii. Od roku 1998 posiada uprawnienia radcy prawnego. Przez pewien czas sprawował funkcję eksperta w Centrum im. Adama Smitha. Współzałożyciel i były prezes Zarządu Fundacji Instytut Sobieskiego.

Paweł Szałamacha w polityce

Publikował w różnych dziennikach i magazynach (m.in. "MPP", "Rzeczpospolita" i "Gazeta Polska"). Jego teksty dotyczyły zagadnień ekonomicznych i prawniczych. Polityczną karierę Paweł Szałamacha rozpoczynał pod skrzydłami Unii Polityki Realnej. W roku 2005 otrzymał angaż w Ministerstwie Skarbu Państwa. W roku 2011 uzyskał swój pierwszy mandat poselski, startując w wyborach jako kandydat bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. Cztery lata później nie udało mu się jednak uzyskać reelekcji. Premier Beata Szydło mianowała go w listopadzie 2015 roku na stanowisko szefa Resortu Finansów.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d361e5e
d361e5e
d361e5e
Więcej tematów
d361e5e