Trwa ładowanie...
Rafał Bochenek u Pawła Lisickiego: Paweł Szałamacha będzie miał ważną, odpowiedzialną funkcję

Rafał Bochenek u Pawła Lisickiego: Paweł Szałamacha będzie miał ważną, odpowiedzialną funkcję

- Paweł Szałamacha na pewno będzie miał ważną, odpowiedzialną funkcję - najprawdopodobniej w administracji publicznej. Aczkolwiek, jakie zapadną w tym aspekcie decyzje, to pani premier wkrótce państwa poinformuje - mówił w programie "WP rozmowa" rzecznik rządu Rafał Bochenek o dymisji ministra finansów.
Share
d421b1a

- Minister Szałamacha po rozmowie z panią premier złożył dymisję z uwagi na to, że teraz resort finansów będzie koordynowany przez wicepremiera Morawieckiego. Budżet, który został przygotowany przez ministra Szałamachę uwzględnia Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, wszystkie zmiany, które będą realizowane w przyszłym roku. Nie tylko zmiany społeczne, które wdrażaliśmy w pierwszej części tego roku, ale również zmiany gospodarcze w ramach Planu Odpowiedzialnego Rozwoju. Te zmiany będą głównym i przewodnim tematem prac rządu na najbliższe miesiące - wyjaśnił Bochenek.

Rzecznik rządu ocenił, że "Szałamacha, jak i inni ministrowie, doskonale wiedzą, że teraz będziemy się koncentrowali na tym planie". - Mówiliśmy od wielu lat, że chcemy przeciwdziałać zapaściom pomiędzy resortami, które gnębiły polską politykę. Brak możliwości właściwej koordynacji w rządzie doprowadzał do tego, że nie da się skutecznie realizować programów - dodał.

d421b1a

Podziel się opinią

Share
d421b1a
d421b1a
Więcej tematów