Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda o zmianach w rządzie: innowacyjne rozwiązanie

• Prezydent o zmianach w rządzie: to nowatorskie i innowacyjne rozwiązanie
• Andrzej Duda: to nowa forma zarządzania w administracji rządowej

Share
Prezydent Andrzej Duda o zmianach w rządzie: innowacyjne rozwiązanie
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d1g6cje

Prezydent, który odwiedził Łobez (Zachodniopomorskie), mówił m.in. o Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. planie Morawieckiego, oraz o zmianach w rządzie, których dokonała premier Beata Szydło w zeszłym tygodniu.

Funkcję ministra finansów przestał pełnić Paweł Szałamacha. Nowym szefem resortu finansów został wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który łączy oba stanowiska ministerialne, a ponadto kieruje nowo powołanym Komitetem Ekonomicznym Rady Ministrów.

d1g6cje

Jak zaznaczył Andrzej Duda, wicepremier Morawiecki poprzez decyzję premier "zebrał wiele kompetencji w jednym ręku", po to żeby można było realizować plan rozwoju.

- (Premier Beata Szydło) podjęła bardzo odważną decyzję, jakiej nie było w Polsce do tej pory od 1989 roku. Jestem przekonany, że to nowatorskie rozwiązanie, o którym moglibyśmy wprost powiedzieć, że jest innowacyjne, bo to nowa forma zarządzania w administracji rządowej, że ono się sprawdzi i przejdzie do historii na kształt tych działań, które podejmował w II Rzeczypospolitej minister (Władysław) Grabski i (Eugeniusz) Kwiatkowski - podkreślił prezydent.

- Potrzebujemy takiego samego, wielkiego planu rozwoju, jak wtedy był realizowany przez budowę Centralnego Okręgu Przemysłowego - ocenił Andrzej Duda.

d1g6cje

Podziel się opinią

Share
d1g6cje
d1g6cje
Więcej tematów