Trwa ładowanie...
d2be7s7

Pytania o powiązania agentów CBA. "Kontakty z gangami"

Od obowiązków służbowych odsunięto trzech agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dwóch z nich należało do ścisłego kierownictwa formacji. Wobec funkcjonariuszy padły podejrzenia o powiązania ze światem przestępczym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agenci mieli zostać latem zatrzymani i przesłuchani.
Agenci mieli zostać latem zatrzymani i przesłuchani. (WP.PL)
d2be7s7

Z ustaleń "Gazety Wyborczej" i Radia Zet wynika, że agenci mieli związki m.in. z tzw. gangiem obcinaczy palców.

Najwyższą funkcję w CBA pełnił Zbigniew M. ("Misiek"), który był szefem stołecznego oddziału Biura. Pracę rozpoczął razem z jego założycielem Mariuszem Kamińskim i - jak zauważa wyborcza.pl - był zaufanym człowiekiem polityka PiS.

Policja już w 2015 roku podejrzewała, że Zbigniew M., pracując w wydziale kryminalnym, przekazywał informacje gangsterom. Sprawą zajmowała się kilka lat temu prokuratura, ale postępowanie umorzono. Tymczasem już po rozbiciu gangu obcinaczy palców, jeden z zatrzymanych wskazał jako "kreta" w policji właśnie agenta CBA.

d2be7s7

Zobacz też: Afera gospodarcza w Policach. CBA zatrzymało byłych szefów zakładów chemicznych

- Zbigniew M. jest od 3 lipca w dyspozycji szefa - wyjaśnia Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.

d2be7s7

Razem z byłym szefem stołecznego CBA od pracy odsunięci zostali Rafał G. - zastępca dyrektora departamentu operacyjno-śledczego oraz Marcin L. - agent, który od lat zajmował się operacjami specjalnymi i pracował m.in. jako "przykrywkowiec". Obaj byli powiązani towarzysko ze Zbigniewem M. i uznawani byli za ludzi obecnej władzy. Teraz - oficjalnie - przebywają na urlopach.

Rzecznik CBA zaprzecza jakimkolwiek związkom agentów z grupami przestępczymi, ale według "Gazety Wyborczej" i Radia Zet mieli zostać oni latem zatrzymani i przesłuchani w tej sprawie.

"Żaden agent CBA nie został zatrzymany, ani nie dostał zarzutów. Reszta nie warta komentowania. To pomówienia" - w ten sposób do publikacji odniósł się na Twitterze zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik.

Podziel się opinią

Share

d2be7s7

d2be7s7
d2be7s7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów