Trwa ładowanie...
d4hrlvh

Przewodniczący PE reaguje na protest narodowców. Napisze list do Beaty Szydło

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani zapowiedział, że zwróci się do premier Beaty Szydło o zapewnienie w Polsce bezpieczeństwa europosłom. To reakcja szefa PE na protest narodowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PE reaguje na protest narodowców w Katowicach
Przewodniczący PE reaguje na protest narodowców w Katowicach (Getty Images, Fot: Sean Gallup / Staff)
d4hrlvh

"Napiszę do premier Beaty Szydło. Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa posłom do PE tak, aby bez obaw mogli wyrażać niezależne opinie. Konieczne jest także przeciwstawienie się tym, którzy szerzą nienawiść poprzez pokazywanie skandalicznych zdjęć powieszonych polityków" – zapowiedział na Twitterze Antonio Tajani.

To reakcja przewodniczącego PE na manifestację narodowców w Katowicach. Działacze Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Górnośląskiego Stronnictwa Narodowego oraz ONR ustawili szubienice i powiesili na nich wizerunki europosłów.

d4hrlvh

Narodowcy tłumaczyli, że jest to "forma sprzeciwu wobec pomówień, przede wszystkim, zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości" oraz zagłosowaniu przez europosłów z PO za rezolucją krytykującą działania rządu PiS.

Zobacz też: tak Korwin-Mikke cieszył się kary w Parlamencie Europejskim. Uśmiechał się szeroko i klaskał

Śląski KOD przygotował wniosek do prokuratury. Zdaniem jego autorów doszło do kierowania "gróźb ze względu na przynależność polityczną oraz nawoływania do popełnienia zbrodni wobec polskich członków Europarlamentu w osobach: Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Thun".

d4hrlvh

Podziel się opinią

Share

d4hrlvh

d4hrlvh
Więcej tematów