Trwa ładowanie...

Katowice: narodowcy ustawili szubienice. Zawiesili na nich zdjęcia europosłów PO

Narodowcy postanowili symbolicznie ukarać sześciu europosłów z PO, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą praworządności w Polsce. Na pl. Sejmu Śląskiego, przed pomnikiem Wojciecha Korfantego ustawili szubienice i powiesili na nich wizerunki polityków.

Katowice: narodowcy ustawili szubienice. Zawiesili na nich zdjęcia europosłów POŹródło: katowice24.info
d2hyhf0

Jak informuje portal katowice24.info zgromadzenie, organizowane przez cztery ugrupowania, czyli Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice), zrejestrowane było na 100 osób. Przyszło zaledwie 30. Jej organizatorzy niską frekwencję tłumaczą tym, że impreza zorganizowana była spontanicznie i miała mieć symboliczny wydźwięk.

- Chodziło o wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim - tłumaczył portalowi katowice24.info cel pikiety Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku.

"Rządy PiS wspierają faszystów w Polsce. Policja ochraniała prowokację i nie interweniowała" - alarmował na Twitterze Krzysztof Król, były doradca Bronisława Komorowskiego.

"Różo, Michale pokażcie te szubienice w Brukseli i Strasburgu. Pokażcie, że w Polsce brunatna maź zaczyna zalewać policję, media, prokuraturę, sądy, urzędy. Jeszcze nie jest za późno, aby powstrzymać faszyzm" - zaapelował do europosłów PO Krzysztof Król.

"Narodowcy wieszają zdrajców w Katowicach. Dziś wieszają zdjęcia a jutro...?" - pyta na swoim profilu na Twitterze poseł PO Grzegorz Furgo.

d2hyhf0

"Ta sytuacja to skandal, ale też test dla Prokuratora Generalnego: czy z urzędu podejmie postępowanie wobec faszystów, czy PiS nadal będzie roztaczał nad nimi parasol ochronny. Będzie czekał aż kogoś naprawdę podpalą lub powieszą?" - napisał rzecznik PO Jan Grabiec.

Źródło: katowice24.info

d2hyhf0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hyhf0
Więcej tematów