Trwa ładowanie...
d4h8rrs

Przemysław Czarnek: jestem naturalnym kandydatem na ministra sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro może stracić fotel ministra sprawiedliwości - ta nieoficjalna informacja krąży w kuluarach od kilkudziesięciu godzin. Do sprawy odniósł się Przemysław Czarnek, który wymieniany jest w gronie następców Ziobry. - Jestem naturalnym kandydatem - skomentował polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kryzys w koalicji. Przemysław Czarnek jest wymieniany w gronie następców Zbigniewa Ziobro
Kryzys w koalicji. Przemysław Czarnek jest wymieniany w gronie następców Zbigniewa Ziobro (Getty Images, Fot: Adam Jankowski, Polska Press)
d4h8rrs

- Nie ma ludzi niezastąpionych, a ławka potencjalnych kandydatów na poszczególne resorty w PiS jest bardzo długa. Jesteśmy doświadczoną formacją, która ma wielu ekspertów w różnych dziedzinach - mówił w "Trójce" Przemysław Czarnek. Poseł PiS zapewniał, że sama propozycja objęcia teki ministra sprawiedliwości byłaby zaszczytem.

- Szefem resortu jest Zbigniew Ziobro i to jest stan na dzisiaj (...). Można też poniekąd powiedzieć, że jestem naturalnym kandydatem (na jego następcę - red.). Moja praca parlamentarna w ostatnim roku o tym dowodzi. Jestem zaangażowany w reformę systemu sprawiedliwości, byłem współautorem ustawy o wyborze prezydenta w czerwcu - wyliczał Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek: potrzebna jest dyscyplina w partii

Były wojewoda lubelski komentował także sam kryzys w Zjednoczonej Prawicy. - Na rozluźnienie w formacji rzutuje upływ czasu oraz liczba przeprowadzonych reform. To powoduje, że zaczyna się wszystko rozchodzić. To ważny i potrzebny moment, bo jeśli ktoś nie jest w stanie poskromić swoich ambicji, to trzeba mu zwrócić na to uwagę - tłumaczył parlamentarzysta.

d4h8rrs

Konflikt na prawicy. Jarosław Gowin dołączy do opozycji? Borys Budka: "Wiele rzeczy jest możliwych"

Mimo to polityk twierdzi, że "armia, która od 5 lat reformuje Polskę znów wraca do swoich szeregów". - I zwarta będzie szła przez front zmian w kraju, musimy dokonać reform obiecanych w kampanii wyborczej. Potrzebna jest dyscyplina - dodał Przemysław Czarnek.

Kryzys w koalicji rządzącej wywołały sejmowe głosowania. Projekt autorstwa PiS - tzw. "piątka dla zwierząt"- został przyjęty przez izbę niższą parlamentu, jednak "przeciwko" nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt byli posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Od głosu "wstrzymała się" większość reprezentantów Porozumienia Jarosława Gowina.

d4h8rrs

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Zbigniew Ziobro może stracić ministerialną tekę, a giełda nazwisk jego następców ruszyła. W tym gronie, oprócz Przemysława Czarnka, wymieniani są: Małgorzata Wasserman, Marek Ast czy Arkadiusz Mularczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h8rrs

Podziel się opinią

Share
d4h8rrs
d4h8rrs
Więcej tematów