Trwa ładowanie...
d1eckxx

Przełomowa deklaracja Trumpa. Chce porozmawiać z Kim Dzong Unem

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że mógłby porozmawiać z przywódcą Korei Północnej. W ostatnim czasie relacje między tymi państwami są coraz bardziej napięte, dlatego słowa Donalda Trumpa zaskakują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed rozmową Trump chciałby ustalić warunki wstępne
Przed rozmową Trump chciałby ustalić warunki wstępne (East News, Fot: AP/EAST NEWS)
d1eckxx

Przywódca USA zapytany o możliwość rozmowy telefonicznej z Kim Dzong Unem stwierdził, że z jego strony nie ma przeszkód. "Wciąż wierzę w dyskusje (...) Oczywiście, zrobiłbym to. Nie mam z tym żadnego problemu" - stwierdził i jednocześnie dodał, że przed rozmową musiałyby zostać ustalone warunki wstępne.

W ostatnich miesiącach między przywódcami USA i Korei Północnej dochodziło do słownych przepychanek. Kim Dzong Un ogłosił, że ma na biurku przycisk atomowy, który może odpalić broń nuklearną wymierzoną w całe terytorium Stanów Zjednoczonych. Trump szybko odpowiedział, że jego przycisk jest silniejszy i działa.

Trump wyraził też nadzieję, że Korei Północnej uda się porozumieć ze swoim południowym sąsiadem w kwestii udziału w igrzyskach olimpijskich. Kilka dni temu władze Pjongjangu zaakceptowały zaproszenie od Korei Południowej, która chcę przeprowadzić rozmowy dwustronne w tej sprawie."Mam nadzieję, że rozmowy przebiegną pomyślnie i że oba kraje wystąpią razem w igrzyskach olimpijskich" - powiedział prezydent USA.

d1eckxx

Podziel się opinią

Share
d1eckxx
d1eckxx
Więcej tematów