Trwa ładowanie...
d4b1kkw

Przełom ws. list poparcia KRS? Jest deklaracja Elżbiety Witek

Jest deklaracja marszałek Sejmu ws. list poparcia KRS. Elżbieta Witek zapowiedziała publikację list, po tym jak Kancelaria Sejmu otrzyma uzasadnienie wyroku WSA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PAP)
d4b1kkw

- Do tej pory byliśmy zobligowani postanowieniem szefa UODO. To zostało uchylone decyzją sądu. Czekamy teraz na uzasadnienie. Jak otrzymamy uzasadnienie, rozpoczniemy procedurę ujawniania tych danych. Wszyscy sędziowie będą poinformowani o tym, że taka procedura zostaje uruchomiona. Publikowaliśmy na stronach Sejmu dane statystyczne – mówiła na konferencji prasowej marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Przypomnijmy: pod koniec stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na które powoływała się Kancelaria Sejmu, odmawiając upublicznienia list.

Z kolei na początku lutego Centrum Informacyjne Sądu podało informację, że kandydatów do KRS poparło 364 sędziów. Tymczasem portal wpolityce.pl opublikował listę 370 nazwisk.

d4b1kkw

Na ujawnionej przez portal liście widnieją nazwiska sędziów z sądów w całym kraju. Znajdują się tam m.in. obecny rzecznik KRS Maciej Mitera (Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli), zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysław Radzik (Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim), były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, Dagmara Pawełczyk-Woicka (Sąd Rejonowy Kraków - Podgórze; obecnie Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, członek KRS), Maciej Nawacki (Sąd Rejonowy w Olsztynie), Arkadiusz Cichocki (Sąd Okręgowy w Gliwicach), Jarosław Dudzicz (Sąd Rejonowy w Słubicach, obecnie w KRS).

Więcej informacji wkrótce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b1kkw

Podziel się opinią

Share
d4b1kkw
d4b1kkw
Więcej tematów