Trwa ładowanie...

Przełom w Strefie Gazy? Hamas zabiera głos

Konflikt na linii Izrael-Palestyna trwa. Bojówka palestyńska - Hamas - mówi jednak o rozejmie. Jeden z oficerów Hamasu zaznaczył, że "spodziewa się, że bojownicy Izraela i Gazy osiągną zawieszenie broni". Miałoby to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Hamas chce rozejmu z Izraelem. Padła dataHamas chce rozejmu z Izraelem. Padła dataŹródło: PAP, fot: PAP, EPA
d31ppub
d31ppub

Hamas stawia na rozejm w trwającym od 11 dni konflikcie na linii Izrael-Palestyna. Głos w tej sprawie zabrał jeden z wysokich rangą urzędników palestyńskiej bojówki.

Hamas chce rozejmu. Izrael zawiesi bombardowania?

- Myślę, że trwające wysiłki w sprawie zawieszenia broni zakończą się sukcesem - zaznaczył w rozmowie z libańską telewizję Moussa Abu Marzouk.

W opinii urzędnika wyniszczający konflikt w Strefie Gazy miałby zakończyć się w ciągu najbliższych dni. - Spodziewam się, że zawieszenie broni zostanie osiągnięte w ciągu jednego lub dwóch dni i będzie oparte na wzajemnym porozumieniu - podkreślił członek Hamasu.

Izrael. Sytuacja maksymalnie zawikłana. Bibi skazany na pożarcie

Konflikt Izrael-Palestyna. Ponad 200 ofiar przemocy

Konflikt na linii Izrael-Palestyna trwa już 11 dobę. W tym czasie ze Strefy Gazy i Izraela wystrzelono tysiące pocisków, które doprowadziły do śmierci ponad 200 osób.

d31ppub

Jak informuje telewizja BBC, od początku eskalacji przemocy w Strefie Gazy zginęło co najmniej 219 osób, z czego 63 ofiary śmiertelne to dzieci. Po stronie Izraela pociski zabiły 10 osób, w tym dwoje dzieci.

Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, jedną z ofiar jest 6-letni Avigail, który zginął wraz z rodziną od pocisku, który Hamas wystrzelił w stronę Sderot w Izraelu.

Śmiertelne żniwo zbiera nasilony ostrzał artyleryjski oraz wzmożone naloty bombowe, które Izrael prowadzi od kilku dni. Najtragiczniejszy dobowy bilans to 42 ofiary, w tym 17 kobiet i 10 dzieci.

Hamas nie pozostaje bez odpowiedzi. Od początku konfliktu z Palestyny wystrzelono ponad 2000 pocisków. Jak informuje Izraelskie wojsko, 90 proc. z nich zostało wychwyconych przez tzw. Żelazną Kopułę.

d31ppub

Źródło: PAP / BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31ppub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ppub
Więcej tematów