Trwa ładowanie...

Prokuratura reaguje na mem z Piotrem Dudą. Chodzi o SokuzBuraka

Prokuratura zajęła się twórcą strony SokuzBuraka i memem, który sugerował, że przewodniczący obecnej "Solidarności”, Piotr Duda był powiązany z ZOMO.

Share
Prokuratura reaguje na mem z Piotrem Dudą. Chodzi o SokuzBuraka
Źródło: PAP
d36te3n

Prokuratura wydała postanowienie o zwolnieniu z obowiązku zachowania tajemnicy związanej z wykonywaniem zawodu twórcy strony SokzBuraka.pl.

Domaga się informacji, czy na witrynie była umieszczona taka grafika, kiedy mem tam trafił, z jakiego numeru IP i czy nadal jest dostępny, a jeśli nie, to z jakiego powodu został usunięty.

Chodzi o mem, który przedstawiał Piotra Dudę z podpisem "Piotr Duda - kombatant walk o niepodległość". Na fotografii była w rzeczywistości jest grupa funkcjonariuszy ZOMO.

Donald Tusk w mundurze SS

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce już wcześniej. Wówczas dotyczyło to zdjęcia Donalda Tuska w mundurze SS. W tej sprawie prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa.

d36te3n

Była konsul honorowa Maria Szonert-Binienda, która zasłynęła opublikowaniem na Facebooku zdjęcia Tuska, złożyła zawiadomienie do FBI. Twierdzi, że przeprowadzono przeciwko niej "operację specjalną". Zaznaczyła, że m.in. zhakowano jej konto, rozprzestrzeniano zmanipulowane wpisy i zaatakowano pocztę elektroniczną.

"Oświadczam, że złożyłam zawiadomienie do FBI w sprawie operacji specjalnej przeprowadzanej przeciwko mnie, której kulminacja medialna nastąpiła w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku. Operacja ta miała na celu zniszczenie mnie i mojego męża w związku z naszymi działaniami na rzecz wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej" - napisała Szonert-Binienda w oświadczeniu.

Szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiedział na początku maja, że dopóki sprawa grafiki przedstawiającej Donalda Tuska w mundurze SS, zamieszczonej w mediach społecznościowych na profilu Szonert-Biniendy, nie zostanie wyjaśniona, Maria Szonert-Binienda, nie będzie wykonywała obowiązków konsularnych. Jak dodał, "de facto" nie sprawuje ona dziś funkcji konsula honorowego RP w Ohio (USA).

d36te3n

Wniosek Romana Giertycha

W związku z wpisem na Facebooku, pełnomocnik Donalda Tuska mec. Roman Giertych skierował wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie znieważenia szefa Rady Europejskiej przez konsul honorową RP w Ohio.

d36te3n

Podziel się opinią

Share
d36te3n
d36te3n
Więcej tematów