Trwa ładowanie...

Proces ws. śmierci Ewy Tylman. Krzysztof Rutkowski żalił się przed sądem

Krzysztof Rutkowski zeznawał przed poznańskim sądem w procesie Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman. Były detektyw spóźnił się na rozprawę, a przed sądem oskarżał śledczych o utrudnianie mu pracy. Brat zamordowanej po wysłuchaniu zeznań stwierdził, że zatrudnienie Rutkowskiego było "największym błędem".

Proces ws. śmierci Ewy Tylman. Krzysztof Rutkowski żalił się przed sądemŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d2mxvoj
d2mxvoj

Przed Rutkowskim - podczas 7 z 11 zaplanowanych rozpraw - sąd przesłuchał policjanta, który uczestniczył w zatrzymaniu Adama Z. oraz kolegę z pracy tego ostatniego.

Arkadiusz K., poznański policjant odpierał przede wszystkim oskarżenia Adama Z., który stwierdził, że funkcjonariusze stosowali wobec niego przemoc. Policjant stwierdził, że wobec mężczyzny zastosowano jedynie chwyty obezwładniające podczas doprowadzania do izby zatrzymań. Przyznał, że kazał Adamowi Z. rozebrać się po zatrzymaniu. - Ludzie potrafią ukrywać przedmioty w różnych zakamarkach swojego ciała - tłumaczył policjant.

Zeznający jako drugi Paweł Sz., który pracował razem z Adamem Z., opowiadał z kolei, jak wyglądała zabawa w klubie feralnego wieczoru. Mężczyzna wyszedł z imprezy jednak wcześniej i jego zeznania nie wniosły wiele do sprawy.

Rutkowski skarży się na policjantów

Krzysztof Rutkowski na rozprawę w Sądzie Okręgowym w Poznaniu przyjechał spóźniony kilkanaście minut. W poszukiwaniach Ewy Tylman uczestniczył - na wniosek rodziny - od trzeciego dnia po zaginięciu. Przed sądem opowiadał o swoich działaniach właśnie w tych dniach. Stwierdził, że od początku wiedział, że Adam Z. nie mówi prawdy.

d2mxvoj

Rutkowski zarzucał też policji i prokuraturze złe nastawienie do działań jego biura detektywistycznego. - Nie chcieli korzystać ze zgromadzonych przeze mnie dowodów, twierdzili, że zdobędą swoje. Na tej całej sprawie mój wizerunek został bardzo nadszarpnięty. Ucierpiał wizerunek mojego biura, co miało duży wpływ na zlecenia dla mojej firmy - skarżył się.

Brat Ewy Tylman: to był błąd

Sąd odczytał też wcześniejsze zeznania Rutkowskiego. Okazało się, że w pewnym momencie podejrzewał też Piotra Tylmana, brata zamordowanej kobiety. Ten po wysłuchaniu słów byłego detektywa poprosił o głos i odpierał zarzuty pod swoim adresem. - Jego zatrudnienie to był nasz największy błąd. Zabierał cenny czas policji - mówił Piotr Tylman. Rodzina i jej pełnomocnik uznali zeznania Rutkowskiego za niewiele znaczące.

Kolejna rozprawa w procesie Adama Z. odbędzie się dopiero po wakacyjnej przerwie: 13 września. Zeznawać będą wtedy kierownik ochrony z aresztu, w którym przebywał oskarżony oraz cztery koleżanki Ewy Tylman z pracy.

Adam Z. odpowiada z wolnej stopy, a grozi mu nawet dożywocie. Wyrok ws. śmierci Ewy Tylman spodziewany jest najwcześniej w grudniu.

Żródła: fakt.pl, tvn24.pl. gloswielkopolski.pl, se.pl

d2mxvoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mxvoj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj