Trwa ładowanie...

Prezydent zapowiada referendum ws. konstytucji. PiS uspokaja, a na Twitterze burza

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział referendum w sprawie zmian w konstytucji. Miałoby się ono odbyć w przyszłym roku. Jego słowa zostały skomentowane przez polityków i dziennikarzy.

Prezydent zapowiada referendum ws. konstytucji. PiS uspokaja, a na Twitterze burzaŹródło: WP.PL
d40n9am
d40n9am

- Czas na poważną debatę na temat konstytucji, co jako prezydent w dniu konstytucji 3 maja z całą mocą powiedzieć, na debatę z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa, nie tylko elit i polityków - powiedział prezydent w czasie obchodów rocznicy pierwszej polskiej ustawy zasadniczej.

Prezydent ma prawo zarządzić ogólnokrajowe referendum za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

Rzecznik PiS studzi zapał Dudy: szanujemy inicjatywę prezydenta

- To jest inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, my ją szanujemy, ona wymaga namysłu i ustalenia, o jakie zmiany chodzi - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

d40n9am

Grabiec: to niepoważne, najpierw należy przestrzegać Konstytucji

To kompletnie absurdalne i niedopuszczalne. Nie wolno rozmawiać z tymi, którzy łamią Konstytucję, gwałcą zasady konstytucyjne, naruszają wolności obywatelskie, rozmawiać o zmianie Konstytucji. To niepoważne. Najpierw należałoby przestrzegać Konstytucji - powiedział Jan Grabiec z PO na konferencji przed Sejmem.

d40n9am

Dodał, że "jesteśmy świadkami tego, jak osoby, które są odpowiedzialne za naruszenie wolności Polaków, za łamanie Konstytucji dzisiaj, w dniu święta narodowego nie wahają się mówić o tej Konstytucji, o zmianie Konstytucji".

Kukiz ostrzega: jeśli będziemy odwlekać to historia może się powtórzyć

- 226 lat temu było już za późno na jakiekolwiek reformy. Polska została wymazana z mapy świata. Jeśli teraz będziemy odwlekać zmianę konstytucji i obecnej (postbolszewickiej) jak najszybciej nie zastąpimy nową (proobywatelską) ustawą zasadniczą to historia może się powtórzyć – napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

Lubnauer: to nie jest moment na rozmowę o zmianach w Konstytucji

- Absolutnie uważam, że to nie jest ten moment, w którym powinniśmy rozmawiać o zmianach w Konstytucji. To nie jest moment, w którym moglibyśmy zaufać rządzącym, że zmiany, które zaproponują, spowodują, że Polska będzie w większym stopniu państwem prawa, demokratycznym - mówiła z kolei Katarzyna Lubnauer.

d40n9am
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40n9am
Więcej tematów