Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowego sędziego TK Rafała Wojciechowskiego

Prezydent przyjął ślubowanie od nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Rafała Wojciechowskiego - poinformował na swoim profilu na Twitterze Jarosław Gowin.

Share
Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowego sędziego TK Rafała Wojciechowskiego
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dpwpsnc

"Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, prof. Rafała Wojciechowskiego, dotychczasowego prorektora Uniwersytetu Wrocławskiego"- poinformował na swoim profilu na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Kancelaria Prezydenta, podobnie jak miało to miejsce w przypadku przyjęcia ślubowania od Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza oraz Jakuba Steliny, milczy na ten temat.

dpwpsnc

Rafał Wojciechowski, prawnik, dotychczasowy prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego, został powołany przez Sejm w miejsce odchodzącej z Trybunału Konstytucyjnego Małgorzaty Pyziak-Szafnickiej. Jej kadencja zakończyła się 5 stycznia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za kandydaturą Wojciechowskiego stoi Porozumienie Jarosława Gowina. Sam wicepremier w wywiadach przyznawał, że jego frakcja zgodziła się na wcześniejszy wybór prokuratora oraz byłego posła PiS Stanisława Piotrowicza na sędziego TK w zamian za możliwość powołania kolejnego sędziego TK z własnego nadania. Taki zapis miał się pojawić także w nowej umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

Przypomnijmy: 21 listopada Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości wybrał trzech kandydatów tej partii na nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W nowym składzie orzekającym znajdą się Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelina. Listopadowe obrady Sejmu były burzliwe - wielokrotnie z ław opozycyjnych można było usłyszeć "hańba", czy "precz z komuną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpwpsnc

Podziel się opinią

Share
dpwpsnc
dpwpsnc
Więcej tematów