Trwa ładowanie...
d2h6b6i

Prezes NIK Marian Banaś wydał oświadczenie

"Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym kamienicę, która stała się powodem ataku na mnie" - napisał w oświadczeniu prezes NIK Marian Banaś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświadczenie majątkowe Mariana Banasia było kontrolowane przez CBA
Oświadczenie majątkowe Mariana Banasia było kontrolowane przez CBA (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d2h6b6i

Kolejne czarne chmury zbierają się nad Marianem Banasiem. Prezes NIK postanowił w oświadczeniu zaprzeczyć formułowanym przeciwko niemu zarzutom związanym z nieruchomościami.

"Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym kamienicę, która stała się powodem ataku na mnie" - napisał w oświadczeniu. Podkreślił, że krakowską kamienicę kupił od żołnierza AK, którym się opiekował.

Banaś dodał, że budynek wydzierżawił osobie pełnoletniej i "niewzbudzającej jakichkolwiek podejrzeń czy wątpliwości". Zapewnił, że nie znał osób, które się z nim kontaktowały telefonicznie w trakcie nagrywania reportażu TVN.

d2h6b6i

Zobacz też: Rafał Trzaskowski krytykowany. "Powinien zamienić się z Patrykiem Jakim"

Dodał też, że "łączenie go z działalnością osób podejrzanych o popełnienie przestępstw karno-skarbowych a zatrudnionych wcześniej w resorcie finansów jest manipulacją i nadużyciem".

Pełną treść oświadczenia można przeczytać na stronie NIK.

d2h6b6i

Marian Banaś ma zastrzeżenia do ustaleń CBA

W ostatnim czasie portal onet.pl ustalił, że kamienice prezesa NIK przy ul. Krasickiego w Krakowie widniały w czarnej księdze krakowskich nieruchomości. Chodzi o spis budynków w mieście, które zdaniem urzędników powinny należeć do miasta.

Pojawiły się wątpliwości związane z tym, w jaki sposób prezes NIK nabył intratne nieruchomości w centrum Krakowa. W jednej z nich prowadzono hotel na godziny.

CBA skontrolowało oświadczenia majątkowe Mariana Banasia. Według RMF FM kontrola wykazała przynajmniej dwie nieprawidłowości związane z kwestiami skarbowymi. Chodzi o niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK.

d2h6b6i

Mecenas Banasia w rozmowie z reporterem WP Sylwestrem Ruszkiewiczem zapewnił, że jego klient wniesie zastrzeżenia do protokołu pokontrolnego CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h6b6i

Podziel się opinią

Share

d2h6b6i

d2h6b6i
Więcej tematów