Trwa ładowanie...
d3heo37

Syn Mariana Banasia pozywa TVN za materiał "Superwizjera". Żąda przeprosin

Jakub Banaś złożył w czwartek pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN. Poszło o reportaż "Superwizjera". Syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli żąda przeprosin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś wrócił do obowiązków szefa NIK
Marian Banaś wrócił do obowiązków szefa NIK (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d3heo37

W czwartek pełnomocnik Jakuba Banasia, radca prawny Paweł Doniec, wysłał Polskiej Agencji Prasowej oświadczenie. Podkreślił w nim, że pozew jest reakcją na reportaż Bertolda Kittela pod tytułem "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Syn Mariana Banasia żąda przeprosin oraz "usunięcia wszelkich naruszeń prawa rozumianych w kontekście tej sprawy jako bezprawne wykorzystanie wizerunku". Nie ma natomiast żądań finansowych - podaje rmf24.pl za PAP.

Wcześniej na początku października, szef NIK Marian Banaś również złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN i autorowi reportażu. Domaga się w nim sprostowania, przeprosin i wpłaty na cel społeczny.

Kłopoty prezesa NIK

"Superwizjer" TVN wyemitował 21 września materiał, w którym podał, że były minister finansów i szef Służby Celnej zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy. Mowa była także o powiązaniach szefa NIK z byłymi członkami mafii sutenerskiej braćmi K. Ponadto jak ustalili dziennikarze, Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, w której mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny. Dochód z wynajmu kamienicy i dwóch innych nieruchomości miał wynosić rocznie 65,7 tys. zł.

d3heo37

Po publikacji materiału "Superwizjera" szef NIK oświadczył, że nie zarządzał pokazanym w reportażu hotelem i nie jest już jego właścicielem. Pod koniec września Banaś poszedł na bezpłatny urlop do czasu zakończenia kontroli CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych. CBA zakończyło kontrolę 16 października i tego dnia szef NIK wrócił z urlopu.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3heo37
d3heo37

Podziel się opinią

Share
d3heo37
d3heo37
Więcej tematów