Trwa ładowanie...

Premier Mateusz Morawiecki z żoną w Niemczech. Pokazał zdjęcia

Choć premier Mateusz Morawiecki niezbyt często pokazuje w mediach społecznościowych żonę, to tym razem zrobił wyjątek. Podziękował jej w ten sposób za wsparcie podczas wizyty w Niemczech.

Share
Premier Mateusz Morawiecki z żoną w Niemczech. Pokazał zdjęcia
Źródło: KPRM, fot: Krystian Maj
d1s91eo

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w poniedziałek i wtorek w berlińskich uroczystościach poświęconych 75. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. We wpisie na Facebooku wprost stwierdził, że ta wizyta nie była dla niego łatwa. Wyjaśnił również, że dużo dała mu obecność żony.

"Muszę przyznać, że moja żona, Iwona, była dla mnie wielkim wsparciem podczas tej trudnej wizyty w Berlinie, za co bardzo jej dziękuję" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Podczas wizyty w Berlinie szef rządu z małżonką wzięli udział m.in. w charytatywnym koncercie z okazji obchodów rocznicy, z którego dochód ma być przeznaczony na konto Fundacji Auschwitz-Birkenau. Towarzyszyła im kanclerz Angela Merkel, a zdjęcia z koncertu tabloidy nazwały "wzruszającymi".

KPRM/Krystian Maj
Źródło: KPRM/Krystian Maj

Iwona i Mateusz Morawiecki w trakcie pobytu w Niemczech odwiedzili też muzeum, mieszczące się w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Sachsenhausen oraz w Instytucie Pileckiego w Berlinie.

KPRM/Krystian Maj
Źródło: KPRM/Krystian Maj

Jak widać na zdjęciach zaprezentowanych przez kancelarię premiera, w Berlinie nie było zbyt wiele czasu na prywatne rozmowy.

KPRM/Krystian Maj
Źródło: KPRM/Krystian Maj

Morawieccy w Berlinie obejrzeli też wystawę poświęconą Solidarności Walczącej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s91eo

Podziel się opinią

Share
d1s91eo
d1s91eo
Więcej tematów