Trwa ładowanie...

Powstał klub obrońców dobrego imienia ojca Rydzyka. Będzie ścigał krytyków redemptorysty

- Będziemy słać zawiadomienia do prokuratury, a w przypadku posłów składać doniesienia do sejmowej komisji etyki, żądając kar. Bezpardonowe ataki na osobę ojca dyrektora Rydzyka spotkają się z mocną odpowiedzią - zapowiada w rozmowie z WP jeden z prawicowych polityków.

Share
Powstał klub obrońców dobrego imienia ojca Rydzyka. Będzie ścigał krytyków redemptorysty
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Slawomir Kaminski
dv7psm8

Nieoficjalny klub obrońców dobrego imienia ojca Tadeusza Rydzyka tworzą politycy głównie z PiS. Mają oni interweniować w przypadku ataków na ojca dyrektora - dowiaduje się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Ktokolwiek publicznie zarzuci mu chciwość, czyhanie na dotacje państwowe i temu podobne, spotka się z reakcją "obrońców".

Przykład? Choćby ostatnia interwencja posłanki Krystyna Pawłowicz. Żąda ona od Sejmowej Komisji Etyki "przynajmniej nagany" dla posłanki Kingi Gajewskiej. To właśnie po "agresywnym ataku". "Jak parszywym trzeba być, żeby po otrzymaniu od bezdomnego Maybacha powiedzieć coś takiego. Rydzol mówi publicznie, że mu mało" - napisała na Twitterze Kinga Gajewska z PO. To w nawiązaniu do wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, o rzekomo niesprawiedliwym traktowaniu jego uczelni przy podziale publicznych dotacji.

- Kinga Gajewska często odnosi się w sposób niezwykle agresywny. Zawsze jest osobą przodującą w agresji wśród grupy młodszych posłów Platformy. To jest zwykła prowokatorka ze skrajnie lewicowego środowiska. Wpis był tak bezczelny, że postanowiłam skierować pismo - skomentowała posłanka Pawłowicz w Radio Maryja.

Zobacz także: Nowa posada dla Macierewicza. Joanna Scheuring-Wielgus: "zadziwiające".

Obrona ojca Rydzyka z odruchu serca

To jednak nie Pawłowicz jest liderką klubu obrońców, lecz Andrzej Jaworski były polityk PiS, do niedawna menedżer państwowych spółek, a zarazem bliski współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka.

dv7psm8

- Co w tym dziwnego, że są osoby broniące ojca dyrektora? Załóżmy, że dziennikarze znajdują temat dotyczący dręczenia zwierząt czy bicia dzieci. Z odruchu serca zazwyczaj piszecie artykuły interwencyjne. Tutaj jest podobnie. Nie zgadzamy się na agresywne i oparte na manipulacjach ataki na osobę ojca dyrektora - mówi WP Andrzej Jaworski.

Przypomnijmy, że w kwietniu był on inicjatorem akcji wysyłania zawiadomień do prokuratury po "perfidnym ataku" Platformy Obywatelskiej, organizującej konwój wstydu. O. Tadeusz Rydzyk był wówczas jednym z bohaterów bilbordów ciągniętych na przyczepach. Pisma wysłało wówczas 30 tys. osób. Aktualnie sprawą zajmuje się prokuratura w Bydgoszczy.

Obrońcy zwracają uwagę na fałszywą treść ataków. To nie Rydzyk otrzymuje dotacje, lecz jego dzieła, czyli geotermia i uczelnia.Ponadto Redemptorysta nie posiada majątku, który powszechnie mu się przypisuje, lecz stworzona przez niego fundacja Lux Veritatis.

dv7psm8

Oprócz Pawłowicz i Jaworskiego w obronę Rydzyka mają się angażować posłanka Anna Sobecka (interweniowała w sprawie próby spalenia kukły ojca Rydzyka) a także Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Krzysztof Jurgiel (były minister rolnictwa). Wśród członków nieoficjalnego klubu wymieniani są stali komentarzy Radia Maryja, europosłanka Urszula Krupa czy Maciej Małecki, poseł PiS z Płocka. Co ciekawe, według rozmówców WP sam Rydzyk nie prosił o żadną obronę. Przez 20 lat na samych tylko publikacjach "Gazety Wyborczej" uodpornił się na krytykę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv7psm8

Podziel się opinią

Share
dv7psm8
dv7psm8
Więcej tematów