WP

Posłowie PO wkroczą do ministerstw. Domagają się informacji o premiach

Jak poinformowało biuro prasowe Platformy Obywatelskiej, jej parlamentarzyści dokonają w środę "kontroli poselskiej" w ministerstwach. Pojawili się już w kancelarii premiera, gdzie pytali o wysokość nagród i premii za rządów PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO zamierza skontrolować ministerstwa
PO zamierza skontrolować ministerstwa (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
WP

"Posłowie Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński i Mariusz Witczak wchodzą do Kancelarii Premiera w celu uzyskania informacji, dotyczącej wypłacania nagród i premii przez okres całej kadencji rządów PiS" - czytamy na Twitterze Platformy Obywatelskiej.

Biuro prasowe partii poinformowało, że kontrole poselskie zostaną przeprowadzone na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

WP

Posłowie Platformy mają wejść do ministerstw: finansów; rodziny, pracy i polityki społecznej, inwestycji i rozwoju, infrastruktury; energii, zdrowia. Będą też w MSWiA, MEN, MNiSW, MSZ, MKiDN, sportu, sprawiedliwości, gospodarki morskiej, rolnictwa i rozwoju wsi.

Niepokojący sondaż dla PiS. Minister PiS komentuje

W wyniku działalności Krzysztofa Brejzy, który będzie jednym z posłów przeprowadzających kontrolę, ujawniono wysokość premii dla członków rządu Beaty Szydło. Łącznie na nagrody dla ministrów wydano 2,1 mln zł.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP