Trwa ładowanie...

Posłowie PO wkroczą do ministerstw. Domagają się informacji o premiach

Jak poinformowało biuro prasowe Platformy Obywatelskiej, jej parlamentarzyści dokonają w środę "kontroli poselskiej" w ministerstwach. Pojawili się już w kancelarii premiera, gdzie pytali o wysokość nagród i premii za rządów PiS.
Share
PO zamierza skontrolować ministerstwa
PO zamierza skontrolować ministerstwaŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d4cwxer

"Posłowie Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński i Mariusz Witczak wchodzą do Kancelarii Premiera w celu uzyskania informacji, dotyczącej wypłacania nagród i premii przez okres całej kadencji rządów PiS" - czytamy na Twitterze Platformy Obywatelskiej.

Biuro prasowe partii poinformowało, że kontrole poselskie zostaną przeprowadzone na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

d4cwxer

Posłowie Platformy mają wejść do ministerstw: finansów; rodziny, pracy i polityki społecznej, inwestycji i rozwoju, infrastruktury; energii, zdrowia. Będą też w MSWiA, MEN, MNiSW, MSZ, MKiDN, sportu, sprawiedliwości, gospodarki morskiej, rolnictwa i rozwoju wsi.

Niepokojący sondaż dla PiS. Minister PiS komentuje

W wyniku działalności Krzysztofa Brejzy, który będzie jednym z posłów przeprowadzających kontrolę, ujawniono wysokość premii dla członków rządu Beaty Szydło. Łącznie na nagrody dla ministrów wydano 2,1 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cwxer

Podziel się opinią

Share
d4cwxer
d4cwxer
Więcej tematów