Trwa ładowanie...
d1sosg0

Poseł PiS pisze o sprawach sądowych wobec opozycji. Tylko straszy czy ma jakieś informacje?

"Niebawem ruszą sprawy sądowe i prokuratorskie wobec totalnej (opozycji - przyp. red.). Dosyć już arogancji, chamstwa i pomówień" - napisał na Twitterze poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Na Twitterze zawrzało pod wpisem posła. Jedni wskazują przykłady z Prawa i Sprawiedliwości, inni domagają się informacji, skąd poseł ma takie informacje lub żądają dowodów. Ale nie brak również głosów poparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci dopytują, skąd poseł Mularczyk ma informacje, którymi podzielił się na Twitterze
Internauci dopytują, skąd poseł Mularczyk ma informacje, którymi podzielił się na Twitterze (PAP, Fot: Jakub Kaminski)
d1sosg0

"A pan w imieniu prokuratorów czy sądów się wypowiada?" - pyta trzeźwo @stellmaszyk. Poseł Mularczyk do 2005 roku był adwokatem. W Sejmie zasiada m.in. w komisji spraw zagranicznych i w komisji ustawodawczej. Jest przewodniczącym komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach i stałej podkomisji ds. nowelizacji prawa cywilnego.

"Jakie sprawy? Od kogo taka wiedza? Czy zna pan akta prokuratorskie? Przeciwko komu? Czy adwokat powinien tak się wypowiadać"? - pyta @falstafiku. "Mistrzu kręcicie bicza sami na siebie, jako opozycja zachowywaliscie się jeszcze gorzej i nikt was nie straszył sądami" - napomina mteodor79.

"Nie mówi się totalnej tylko totalitarnej. I nie wierzę, że jesteście zdolni ludzi z własnej partii za chamstwo i arogancje skazywać" - pisze @Dinosombre. Inni internauci przywołują nazwiska Krystyny Pawłowicz, Patryka Jakiego, Dominika Tarczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. "Czy premier też odpowie przed prokuratorem i sądem za chamskie pomówienie uczestników protestu wolnesądy?" - pyta @me_unbearable, zaś @JusK19 podaje inne przykłady: "Gorszy sort, zdradzieckie mordy, to była dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja, córka leśniczego... czyja to arogancja i pomówienie"?

"Czy wobec swoich posłów, którzy wyzywają opozycję też będziecie wyciągać konsekwencje? "'Chamstwa dosyć' ale u wszystkich"! - pisze @Michal_T9.

"Czyżby? Połowę członków PiS chce pan ukarać"? - pyta‏ @romanaprusik. "A co z obrzydliwym łgarstwem, chamstwem i prostactwem totalnie rządzących"? - pyta RobWisski. "No to wiadomo po co wam zamach na sądy :) Ale żeby tak otwarcie"? - pyta @DominikCalka

"A skąd Pan wie? Odwiedził Pan sędziów i dał im Pan reprymendę"? - drwi @filipkows, a @KrystianXX1 pisze: "Takimi wpisami tylko udowadniacie, że nie macie pojęcia o demokratycznym państwie prawa"! "Czyli znany z przeszłości 'zamordyzm'" - konstatuje @LeszczynskaBaja

Nie brak również poważnych pytań o to, jak poseł Mularczyk chciałby zrealizować swoje zapowiedzi. Pod wpisem @Iggy_ Popp @Swiatwgbragiela zadaje pytanie o to, czym jest "proces prokuratorski". "Ale i tak chciałbym wiedzieć, czy zostaną wszczęte z urzędu, czy na czyjś wniosek..." - odpowiada @Iggy _Popp.

"Sądy już macie, teraz zrobicie co wam się podoba. Niech pan pamięta, nic nie trwa wiecznie. Emeryturę też można stracić" - napomina @elzbieta_p.

d1sosg0

Podziel się opinią

Share
d1sosg0
d1sosg0
Więcej tematów