Trwa ładowanie...

Poseł PiS pisze o sprawach sądowych wobec opozycji. Tylko straszy czy ma jakieś informacje?

"Niebawem ruszą sprawy sądowe i prokuratorskie wobec totalnej (opozycji - przyp. red.). Dosyć już arogancji, chamstwa i pomówień" - napisał na Twitterze poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Na Twitterze zawrzało pod wpisem posła. Jedni wskazują przykłady z Prawa i Sprawiedliwości, inni domagają się informacji, skąd poseł ma takie informacje lub żądają dowodów. Ale nie brak również głosów poparcia.

Poseł PiS pisze o sprawach sądowych wobec opozycji. Tylko straszy czy ma jakieś informacje?Źródło: PAP, fot: Jakub Kaminski
d2hro5e
d2hro5e

"A pan w imieniu prokuratorów czy sądów się wypowiada?" - pyta trzeźwo @stellmaszyk. Poseł Mularczyk do 2005 roku był adwokatem. W Sejmie zasiada m.in. w komisji spraw zagranicznych i w komisji ustawodawczej. Jest przewodniczącym komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach i stałej podkomisji ds. nowelizacji prawa cywilnego.

"Jakie sprawy? Od kogo taka wiedza? Czy zna pan akta prokuratorskie? Przeciwko komu? Czy adwokat powinien tak się wypowiadać"? - pyta @falstafiku. "Mistrzu kręcicie bicza sami na siebie, jako opozycja zachowywaliscie się jeszcze gorzej i nikt was nie straszył sądami" - napomina mteodor79.

"Nie mówi się totalnej tylko totalitarnej. I nie wierzę, że jesteście zdolni ludzi z własnej partii za chamstwo i arogancje skazywać" - pisze @Dinosombre. Inni internauci przywołują nazwiska Krystyny Pawłowicz, Patryka Jakiego, Dominika Tarczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. "Czy premier też odpowie przed prokuratorem i sądem za chamskie pomówienie uczestników protestu wolnesądy?" - pyta @me_unbearable, zaś @JusK19 podaje inne przykłady: "Gorszy sort, zdradzieckie mordy, to była dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja, córka leśniczego... czyja to arogancja i pomówienie"?

"Czy wobec swoich posłów, którzy wyzywają opozycję też będziecie wyciągać konsekwencje? "'Chamstwa dosyć' ale u wszystkich"! - pisze @Michal_T9.

"Czyżby? Połowę członków PiS chce pan ukarać"? - pyta‏ @romanaprusik. "A co z obrzydliwym łgarstwem, chamstwem i prostactwem totalnie rządzących"? - pyta RobWisski. "No to wiadomo po co wam zamach na sądy :) Ale żeby tak otwarcie"? - pyta @DominikCalka

"A skąd Pan wie? Odwiedził Pan sędziów i dał im Pan reprymendę"? - drwi @filipkows, a @KrystianXX1 pisze: "Takimi wpisami tylko udowadniacie, że nie macie pojęcia o demokratycznym państwie prawa"! "Czyli znany z przeszłości 'zamordyzm'" - konstatuje @LeszczynskaBaja

Nie brak również poważnych pytań o to, jak poseł Mularczyk chciałby zrealizować swoje zapowiedzi. Pod wpisem @Iggy_ Popp @Swiatwgbragiela zadaje pytanie o to, czym jest "proces prokuratorski". "Ale i tak chciałbym wiedzieć, czy zostaną wszczęte z urzędu, czy na czyjś wniosek..." - odpowiada @Iggy _Popp.

"Sądy już macie, teraz zrobicie co wam się podoba. Niech pan pamięta, nic nie trwa wiecznie. Emeryturę też można stracić" - napomina @elzbieta_p.

d2hro5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hro5e
Więcej tematów