Polska Fundacja Narodowa. Filip Rdesiński rezygnuje z funkcji prezesa zarządu
"Szanowni Państwo, złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiej Fundacji Narodowej - podaje Filip Rdesiński. Dodał, że powodem jego decyzji były "względy zawodowe".
Filip Rdesiński został wybrany na prezesa PFN w lipcu 2018 roku. Wcześniej dwukrotnie kierował Radiem Poznań. Został odwołany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ponownie rozgłośnią zaczął kierować w marcu 2016 r.
Rdesiński był też związany z "Gazetą Polską", portalem niezalezna.pl i TVP. Z listy PiS startował w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, ale nie został wybrany.
O swojej decyzji ws. PFN poinformował na Twitterze.
PFN "prowadzi rozmowy z Hollywood"
W środę Filip Rdesiński zdradził, że Polska Fundacja Narodowa "prowadzi rozmowy z Hollywood" na temat filmu o polskich bohaterach, na przykład rotmistrzu Pileckim. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów, bo - jak mówił "są tacy, którzy chcą pokrzyżować te plany".
- Polska w wielu miejscach wciąż jest postrzegana źle lub błędnie. Niekiedy zaś ten fałszywy wizerunek kreowany jest celowo. Tak dzieje się w przypadku Holocaustu. W tym temacie działają wpływowe środowiska, które grają kłamliwą narracją. Tej narracji musimy przeciwstawić prawdę historyczną, kłamstwu bowiem ulega wielu intelektualistów, elity opiniotwórcze - powiedział Filip Rdesiński, szef Polskiej Fundacji Narodowej w wywiadzie dla miesięcznika "Wpis".
Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 r roku w celu promowania wizerunku Polski za granicą. O fundacji głośno zrobiło się za sprawą kampanii "Sprawiedliwe Sądy" oraz kontrowersji wokół Rejs Polska100.
Warto zaznaczyć, że Polska Fundacja Narodowa jest finansowana przez spółki Skarbu Państwa. Jak podawał "Newsweek", budżet PFN w latach 2017 i 2018 wyniósł około 220 mln złotych. W sumie w ciągu dekady państwowe firmy mają wyłożyć Fundacji aż 633 mln zł.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl