PolskaMaciej Świrski nie jest już wiceprezesem. Zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej

Maciej Świrski nie jest już wiceprezesem. Zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej

Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 r. w celu promowania wizerunku Polski za granicą. O fundacji głośno zrobiło się za sprawą kampanii "sprawiedliwe sądy" oraz kontrowersji wokół Rejs Polska100.

Maciej Świrski nie jest już wiceprezesem. Zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej
Źródło zdjęć: © PAP
Radosław Rosiejka

17.07.2018 | aktual.: 17.07.2018 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Świrski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej – przekazał portal tvp.info. Potwierdził to sam Świrski. Według informacji portalu, jego miejsce zajmie Cezary Jurkiewicz, który już wcześniej był w zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej. Natomiast prezesem fundacji został Filip Rdesiński, który w poniedziałek zrezygnował z kierowania Radiem Poznań.

Doniesienia potwierdziła Polska Fundacja Narodowa. W przesłanym komunikacie potwierdza, że Filip Rdesiński został prezesem. Do zarządu weszli też dotychczasowy prezes fundacji Cezary Jurkiewicz oraz Robert Lubański.

Filip Rdesiński dwukrotnie kierował Radiem Poznań. W 2010 r. kierował nim (wtedy pod nazwą Radio Merkury) przez pół roku. Został odwołany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ponownie rozgłośnią zaczął kierować w marcu 2016 r. Był też związany z "Gazetą Polską", portalem niezalezna.pl i TVP. Z listy PiS startował w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, ale nie został wybrany.

O zmianach personalnych w Polskiej Fundacji Narodowej mówiono już pod koniec czerwca. Jak donosił wtedy "Wprost" Macieja Świrskiego i prezesa fundacji Cezarego Jurkiewicza mieli zastąpić związana z TVP reżyserka Anna Ferens i powołany własnie do zarządu PFN Robert Lubański.

Kontrowersje wokół Polskiej Fundacji Narodowej

Polska Fundacja Narodowa w 2017 r. odpowiadała za kampanię "sprawiedliwe sądy". W założeniu jej twórców, miała ona tłumaczyć konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości. Jednak od początku budziła kontrowersje, m.in. dlatego że sama fundacja ma promować Polskę za granicą. Wątpliwości budził też koszt kampanii oraz użyte przykłady, które w kilku przypadkach okazały się zmanipulowane.

W kwietniu okazało się, że Polska Fundacja Narodowa, która ma dbać o wizerunek Polski zatrudniła agencję PR do obsługi biura prasowego fundacji i obsługę dziennikarzy.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (222)