Trwa ładowanie...

Nowi członkowie z zarządzie PFN. Zmiany jeszcze w lipcu

Anna Ferens i Robert Lubański mają zastąpić Macieja Świrskiego i Cezarego Jurkiewicza w zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej. Pierwsza jest reżyserką z TVP, a drugie nazwisko kojarzone jest z Trybunałem Konstytucyjnym i Julia Przyłębską.
Share
Dni prezesa Polskiej Fundacji Narodowej Cezarego Jurkiewicza oraz wiceszefa zarządu Macieja Świrskiego wydają się być policzone
Dni prezesa Polskiej Fundacji Narodowej Cezarego Jurkiewicza oraz wiceszefa zarządu Macieja Świrskiego wydają się być policzoneŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d286brd

- Do zmian powinno dojść w najbliższym czasie, pod warunkiem, że nie będzie ataku na PFN. Każda krytyczna publikacja przesuwa termin dymisji - mówi "Wprost" jeden z polityków PiS. Do zmian miało dojść już 29 czerwca, ale zostały one przesunięte, ze względu na zmiany w statucie fundacji.

Ze swojego stanowiska ma zrezygnować wiceprzewodniczący zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Maciej Świrski, a także jej prezes Cezary Jurkiewicz. "Wprost" przewiduje, że najpoważniejszymi kandydatami do ich zastąpienia są Anna Ferens i Robert Lubański.

Ferens jest reżyserką i szefową redakcji filmów dokumentalnych w TVP. Z kolei Lubański zrezygnował w czwartek ze stanowiska rzecznika Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej doradzał prezes TK Julii Przyłębskiej i był asystentem eurodeputowanego PiS Zdzisława Krasnodębskiego.

d286brd

W czwartek PFN ogłosiła koniec sporu z Mateuszem Kusznierewiczem ws. fiaska projektu Polska100. Wcześniej Fundacja Navigare domagała się od państwowej spółki odszkodowania w wysokości 400 tys. zł. Organizacja tłumaczyła to "stratami wizerunkowymi, jakie poniósł żeglarz".

Zobacz także: Nad Bałtykiem słońce, a na plażach parawany

Źródło: Wprost.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d286brd

Podziel się opinią

Share
d286brd
d286brd
Więcej tematów