Trwa ładowanie...
d25yat2

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej: Jesteśmy w stałym kontakcie z Hollywood

Polska Fundacja Narodowa "prowadzi rozmowy z Hollywood" na temat filmu o polskich bohaterach, np. rotmistrzu Pileckim - powiedział Filip Rdesiński, prezes PFN. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów, bo "są tacy, którzy chcą pokrzyżować te plany".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej
Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d25yat2

- Polska w wielu miejscach wciąż jest postrzegana źle lub błędnie. Niekiedy zaś ten fałszywy wizerunek kreowany jest celowo. Tak dzieje się w przypadku Holocaustu. W tym temacie działają wpływowe środowiska, które grają kłamliwą narracją. Tej narracji musimy przeciwstawić prawdę historyczną, kłamstwu bowiem ulega wielu intelektualistów, elity opiniotwórcze - powiedział Filip Rdesiński, szef Polskiej Fundacji Narodowej w wywiadzie dla miesięcznika "Wpis".

Rdesiński dodał, że winę za to ponosi "lobby, któremu zależy na tym, aby Polska była krajem słabym i zdezorganizowanym". Aby "odkłamywać" fałszywy wizerunek Polski PFN zamierza zapraszać do naszego kraju dziennikarzy oraz przedstawicieli elit opiniotwórczych z całego świata. - Chcemy ich przekonać do Polski, by dalej dobrze mówili o naszym kraju albo nawet zainwestowali tutaj swoje pieniądze - dodaje prezes fundacji.

Będzie hollywoodzki film o Polsce?

Filip Rdesiński zdradził, że marzy mu się duży film hollywoodzki opowiadający o Polsce.

d25yat2

- Naprawdę olbrzymich rzeczy sami nie zbudujemy, musimy do nich przekonać innych, aby zainwestowali swoje pieniądze na przykład w scenariusze filmowe o polskich bohaterach. Jesteśmy w stałym kontakcie z Hollywood. Żeby nie wpłynąć na negocjacje, nie mówię o nich publicznie, dopóki nie będzie efektów. Zdradzę tylko, że trwa wiele rozmów. Podobnie dzieje się na szczeblu politycznym, o czym również na razie mówić nie mogę - powiedział szef PFN.

Jego zdaniem, na film zasługuje sylwetka rotmistrza Pileckiego i jego niezwykłe bohaterstwo. Rdesiński nie chciał jednak zdradzić szczegółów rozmów, bo jak powiedział, "w kraju i za granicą jest wiele środowisk, którym zależy na tym, aby Polski nie promować i które zrobią wszystko, aby pokrzyżować nasze plany".

Źródło: wpolityce.pl

d25yat2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25yat2

Podziel się opinią

Share

d25yat2

d25yat2
Więcej tematów