Trwa ładowanie...
sondaż

Polacy chcą "emerytur" dla polityków. Najnowszy sondaż

W najnowszym sondażu Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" 62 proc. ankietowanych popiera pomysł, aby posłowie, którzy skończyli 65 lat nie powinni już zasiadać w parlamencie. Dwa tygodnie temu taki pomysł zaprezentował Kukiz'15.

Share
Polacy chcą "emerytur" dla polityków. Najnowszy sondaż
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3zl108

Jak przypomina "Super Express" w obecnej kadencji Sejmu ponad 15 proc. posłów jest w wieku emerytalnym. Emeryturę pobiera 38 posłanek i 33 posłów. W grupie posłów powyżej 65 roku życia znajdują się m.in. Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz czy Stefan Niesiołowski.

Sondaż przeprowadzono 11 i 12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

d3zl108

Dwa tygodnie temu posłowie Kukiz'15 poinformowali o takim pomyśle. Jak mówili, "doskonale wpisuje się w koncepcje reformatorskie rządu". - Skoro PiS twierdzi, że może w ten sposób skracać kadencję sędziów, którzy powinni być całkowicie niezależni i nieusuwalni, to my w takim razie pokazujemy, że powołując się na podobne uzasadnienia równie dobrze można pójść krok dalej i za pomocą absurdalnej ustawy pozbyć się z Sejmu przynajmniej części niewygodnych dla władzy posłów, ograniczając ich prawa - mówił poseł Kukiz'15 Jakub Kulesza.

Zobacz także: Zaskakująca teza ws. protestów przed Sądem Najwyższym. Publicyści komentują"

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3zl108

Podziel się opinią

Share
d3zl108
d3zl108
Więcej tematów