Trwa ładowanie...
d1fzb1p

Podlasie. Skandaliczna promocja. Kuriozalne tłumaczenie urzędnika

Podlasie miał promować film youtubera Lorda Kruszwila. Stało się jednak zupełnie inaczej. Wyszedł wielki skandal, z którego próbuje się tłumaczyć były już pracownik białostockiego urzędu, który zlecił nagranie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Promocja" Podlasia naszpikowana wylgaryzmami
"Promocja" Podlasia naszpikowana wylgaryzmami (Youtube.com)
d1fzb1p

Podlasie chciało zerwać ze stereotypami. Miał w tym pomóc youtuber Lord Kruszwil. Nagrał więc film promocyjny, a Podlaski Urząd Marszałkowski za zapłacił niego 50 tys. zł.

"Jak w Polsce czegoś nie ukradniesz, to się nie dorobisz, a właściciel jak wróci, to najwyżej dostanie butelką w łeb", "Czemu my tu w ogóle jesteśmy?", "Chciałem zwiedzić Podlasie, zobaczyć tych wszystkich meneli" - to tylko część cytatów z bulwersującego filmu, który zamiast promować region, ośmiesza go. W nagraniu sprawdza, czy materac nie jest "obszczany", czy Pałac Branickich nie jest "meliną", na koniec tłumaczy, że memy o Podlasiu są jednak nieprawdziwe.

Urząd wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że za produkcję filmiku odpowiadał poprzedni wicedyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Michał Podbielski, który od czerwca 2019 roku nie pracuje już w Urzędzie.

d1fzb1p

Były urzędnik się tłumaczy. W oświadczeniu, które cytuje Radio Białystok, napisał, że wszelkie działania, były konsultowane z zarządem województwa. Podbielski napisał także, że "intencją podejmowanych działań nigdy nie było obrażanie mieszkańców regionu, a wszystkich, którzy poczuli się urażeni chce przeprosić".

"Film miał udowadniać, że memy o Podlasiu nie mają pokrycia w rzeczywistości" - napisał.

Film, który miał wypromować Podlasie, opublikowano w maju 2019 roku. Jak ustaliło o2, Podlaski Urząd Marszałkowski rozstał się z osobą odpowiedzialną za kampanię, a teraz rozważa dalsze kroki prawne.

d1fzb1p

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 28. finał WOŚP. Prezydent Gdańska będzie miała ochronę. Impreza pod ścisłą kontrolą

d1fzb1p

Podziel się opinią

Share

d1fzb1p

d1fzb1p
Więcej tematów