Trwa ładowanie...

PO nie poprze Krasnodębskiego? Nieoficjalne doniesienia

Europosłowie PO zagłosują przeciwko Zdzisławowi Krasnodębskiemu w wyborach na wiceprzewodniczącego europarlamentu. - Będziemy przeciw, choć chcemy jeszcze porozmawiać na spotkaniu zarządu - powiedział PAP jeden z czołowych polityków partii.

Share
PO nie poprze Krasnodębskiego? Nieoficjalne doniesienia
Źródło: PAP/EPA, Fot: Maciej Kulczyński
d4jmmfs

Kandydatura Krasnodębskiego zostanie zgłoszona w środę. Europoseł PiS miałby - jako przedstawiciel Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) - zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS).

Jak ujawnia Rafał Grupiński, żaden z polityków PO nie jest za tym, aby poprzeć kandydaturę Krasnodębskiego. Powodem, oprócz przynależności politycznej, mają być m.in. jego wypowiedzi, w których mówił o potrzebie rozpisania referendum na temat wyjścia Polski z UE oraz sugestie, że Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie.

d4jmmfs

- Gdyby pan Krasnodębski w tych wszystkich sprawach wyraził żal, ubolewanie, a Donalda Tuska za tego typu sugestie przeprosił, wtedy być może inaczej moglibyśmy podejść do sprawy, ale niestety tacy ludzie, jak Czarnecki, czy Krasnodębski po prostu nie dają nam szans - ujawnił Grupiński.

Źródło: interia.pl

Zobacz także: Adam Bodnar: „Regularnie składam wnioski o wyłącznie sędziów Trybunału Konstytucyjnego”

d4jmmfs

Podziel się opinią

Share
d4jmmfs
d4jmmfs
Więcej tematów