Trwa ładowanie...
d3p2lnw

PiS przeprowadza konsultacje społeczne... głównie w parafiach

Poseł PO Andrzej Halicki opublikował listę miejsc, w których Jacek Sasin zaplanował konsultacje społeczne ustawy o metropolii warszawskiej. Jedna rzecz rzuca się w oczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS przeprowadza konsultacje społeczne... głównie w parafiach
(East News, Fot: Piotr Smolinski/REPORTER)
d3p2lnw

Jacek Sasin podał listę miejsc, w których mają się odbyć konsultacje społeczne ws. tzw. ustawy warszawskiej. Większość to kościoły. Listę opublikował na Twitterze Andrzej Halicki.

Zobacz więcej na ten temat na stronie:* Konsultacje Metropolia Warszawska*

d3p2lnw

Metropolia warszawska

Pod koniec stycznia do Sejmu trafił projekt PiS ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakłada, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic. Jacek Sasin podkreślał w ostatnich dniach, że nie toczą się nad nim prace, a przeprowadzane są konsultacje społeczne.

Przeczytaj także: Czy Jacek Sasin był w Pałacu Kultury i Nauki? Mamy odpowiedź z biura poselskiego

Ruszyły one 24 marca - poinformowali stołeczni i mazowieccy posłowie PiS. Zapowiedzieli, że mają potrwać do połowy kwietnia. Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska stwierdziła kilka dni temu w TVP Info, że to bardzo szerokie konsultacje, "jakich do tej pory jeszcze nigdy nie było". - Konsultacje, gdzie każdy będzie mógł się wypowiedzieć - i mieszkaniec Warszawy, i mieszkaniec gminy Legionowo, i wszystkich tych gmin, które w planach ewentualnie znalazłyby się w ramach metropolii. Nie metropolii Warszawy, ale metropolii warszawskiej - zaznaczyła Gosiewska.

d3p2lnw

Podziel się opinią

Share
d3p2lnw
d3p2lnw