Trwa ładowanie...

PiS przeprowadza konsultacje społeczne... głównie w parafiach

Poseł PO Andrzej Halicki opublikował listę miejsc, w których Jacek Sasin zaplanował konsultacje społeczne ustawy o metropolii warszawskiej. Jedna rzecz rzuca się w oczy.

PiS przeprowadza konsultacje społeczne... głównie w parafiachŹródło: East News, fot: Piotr Smolinski/REPORTER
d3rl82b
d3rl82b

Jacek Sasin podał listę miejsc, w których mają się odbyć konsultacje społeczne ws. tzw. ustawy warszawskiej. Większość to kościoły. Listę opublikował na Twitterze Andrzej Halicki.

d3rl82b

Metropolia warszawska

Pod koniec stycznia do Sejmu trafił projekt PiS ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakłada, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic. Jacek Sasin podkreślał w ostatnich dniach, że nie toczą się nad nim prace, a przeprowadzane są konsultacje społeczne.

Ruszyły one 24 marca - poinformowali stołeczni i mazowieccy posłowie PiS. Zapowiedzieli, że mają potrwać do połowy kwietnia. Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska stwierdziła kilka dni temu w TVP Info, że to bardzo szerokie konsultacje, "jakich do tej pory jeszcze nigdy nie było". - Konsultacje, gdzie każdy będzie mógł się wypowiedzieć - i mieszkaniec Warszawy, i mieszkaniec gminy Legionowo, i wszystkich tych gmin, które w planach ewentualnie znalazłyby się w ramach metropolii. Nie metropolii Warszawy, ale metropolii warszawskiej - zaznaczyła Gosiewska.

d3rl82b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rl82b
Więcej tematów