Trwa ładowanie...
d2l3rvo

PiS potwierdza dominację. Polacy za Kaczyńskim

Nawet gdyby opozycja się zjednoczyła to nie wygrałaby teraz w wyborach z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. W dwóch sondażach opublikowanych w poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość miażdży konkurentów ze sceny politycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według dwóch najnowszych sondaży PiS ma znaczącą przewagę poparcia.
Według dwóch najnowszych sondaży PiS ma znaczącą przewagę poparcia. (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2l3rvo

Aż 43 proc. uczestników sondażu Instytutu Badań Pollster wybrało partię rządzącą, odpowiadając na pytanie o to, które ugrupowanie poparliby, gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę. To oznacza, że PiS mogłoby znów sięgnąć po samodzielną władzę.

Na drugim miejscu w badaniu dla se.pl i Nowa TV znalazła się Platforma Obywatelska, ale z wynikiem tylko 19 proc. Na Kukiz'15 swój głos oddałoby 11 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Od "Aniołka Petru" do szefowej partii. Kariera Katarzyny Lubnauer

Chęć głosowania na Nowoczesną zadeklarowało z kolei 9 proc. uczestników sondażu, na Sojusz Lewicy Demokratycznej 6 proc., a na Polskie Stronnictwo Ludowe 5 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłyby partia Razem (4 proc.) oraz Wolność (3 proc.).

d2l3rvo

Połączony wynik PO, Nowoczesnej, PSL i SLD to razem 39 proc. głosów, a więc i tak mniej niż PiS.

Podobny wynik partia Kaczyńskiego uzyskała także w sondażu pracowni Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl, w którym poparcie dla niej zadeklarowało 42,8 proc. badanych Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (23,6 proc.), a trzecie Kukiz'15 (9,8 proc.). Co ciekawe, w tym badaniu, pogrążoną ostatnio w kryzysie, Nowoczesną wyprzedziło Polskie Stronnictwo Ludowe.

d2l3rvo

Podziel się opinią

Share

d2l3rvo

d2l3rvo
Więcej tematów