Trwa ładowanie...
d1p9sym

Paweł Kukiz: Jestem zadowolony z zapowiedzi i czynów pana prezydenta

- Jednak tę radość wybiła mi z głowy wczorajsza debata w Sejmie – tak Paweł Kukiz skomentował wtorkowe wydarzenia w Sejmie.
Share
Paweł Kukiz: Jestem zadowolony z zapowiedzi i czynów pana prezydenta
Źródło: WP.PL
d1p9sym

Lider Kukiz'15 mówił w Radiu Wnet, że jest porażony sposobem prowadzenia dyskusji w parlamencie. – Projektant budynku Sejmu był bardzo złośliwy, albo przewidział przyszłość, że zaprojektował go w kształcie cyrku. Brak mi słów, żeby nazwać to co się wczoraj działo – mówił.

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał: "Nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

Paweł Kukiz podkreślił, że taki sposób prowadzenia debaty jest niedopuszczalny. Poseł wyszedł zdegustowany w trakcie obrad. – Przy minimalnej wrażliwości każdy człowiek po pobycie w tym Sejmie mógłby skończyć w Tworkach (szpital psychiatryczny pod Warszawą – przyp. red.) – stwierdził lider Kukiz'15.

d1p9sym

Zapowiedział, że nie poprze ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS w obecnym kształcie. Jednak propozycja prezydenta ws. KRS jest jakimś kompromisem i ona cieszy się jego poparciem.

Paweł Kukiz: zmiana otoczenia dobrze zrobiła prezydentowi

Paweł Kukiz odniósł się do swojego poniedziałkowego spotkania z Andrzejem Dudą. - Nie byłem pewien, jak zachowa się prezydent. Widać, że ostatnie zmiany w otoczeniu prezydenta wyszły na dobre. W kancelarii prezydenta czuć zdroworozsądkowego ducha refom – ocenił. Dodał też, że zapowiedź Andrzeja Dudy ws. KRS jest dobrą prognozą na przyszłość.

Kukiz'15 uważa, że wymiar sprawiedliwości powinien być pod kontrolą obywateli. Ugrupowanie uważa, że sędziowie KRS powinni być wybierani w wyborach powszechnych. W przypadku Sądu Najwyższego kompetencje, które w myśl nowelizacji ustawy przypisane są ministrowi sprawiedliwości powinny należeć do prezydenta.

d1p9sym
d1p9sym

Podziel się opinią

Share
d1p9sym
d1p9sym
Więcej tematów