Trwa ładowanie...
ycipk-3l5th1

Paweł Adamowicz raniony nożem. Główny hejter WOŚP obwinia Owsiaka

Piotr Wielgucki znany także jako bloger Matka Kurka od lat walczy z WOŚP. Po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wskazał Jurka Owsiaka jako winnego napaści na samorządowca.,
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Wielgucki
Piotr Wielgucki (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
ycipk-3l5th1

Paweł Adamowicz został raniony nożem na scenie w Gdańsku w czasie 27. Finału WOŚP. Do ataku na Owsiaka natychmiast przystąpił Piotr Wielgucki. "Co roku hejter Owsiak szczuje ludzi przeciw sobie, co roku 'dam dwa razy więcej, żeby PiS-dzielców szlag trafił'. Twój owoc w Gdańsku promotorze Ruchu Wypier...nia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, twój owoc!" – napisał na Twitterze.

I dodaje: "Minęło 14 minut!!!! I co robi Owsiak? Drze mordę zgodnie z przepowiednią 'od 3 lat DZIKI KRAJ..' Znam go na pamięć! To twoje dzieło Owsiak, ten bandycki atak w Gdańsku to jest twoja pieczęć - Ruch Wypier…nia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Jesteś zerem Owsiak, absolutnym zerem".

ycipk-3l5th1

Dodał także tweeta, w który napisał: "Wychowanek Jurka Owsiak ostrzy nóż". "I bądźcie pewni, że Owsiak z tej tragedii za chwilę zrobi ideologiczny biznes i pranie mózgu" – dopisał Wielgucki. Jego wpisy zebrały po kilkaset polubieni.

Pod wpisami komentarz zamieściła Krystyna Pawłowicz. "Fanów J.O podejrzewam o zniszczenie grobu moich Rodziców przez zalanie go czerwoną farbą. Na stronie tego 'Ruchu' promowanego przez J.Owsiaka cieszyli się potem z tego barbarzyństwa. Obelg i poniżania ze strony tego środowiska nie zliczę. Tak szerzą 'miłość' – napisała posłanka PiS. I dodała, że Owsiak musi odejśc dla bezpieczeństwa innych.

ycipk-3l5th1

Pod wpisami Wielguckiego jest sporo głosów krytycznych. Ludzie zwracają mu uwagę, że to nie jest dobry czas na takie komentarze. Wielgucki od wielu lat podważa działalność Jurka Owsiaka i WOŚP. Obaj z tego powodu kilka razy spotkali się w sądzie.

Prezydent Gdyni Wojciech szczurek wydał pecjalne oświadczenie po ataku na Pawła Adamowicza. "Atmosfera politycznej nienawiści i narastających podziałów, poczatkowo politycznych, a teraz już po prosru społecznych, towarzyszy nam od dawna. W zasadzie przyzwyczailiśmy sie do życia w atmosferze oszczerstw, podejrzeń i słabo lub wcale nie skrywanej nienawiści, jakby to była norma, a nie patologia. Dzisiejsze niewiarygone, dramatyczne wydarzenie pokazuje az nazbvyt dobitnie, dokąd nas to doprowadziło i jak zmieniło świat, który nas otacza. Napastnik próbował pozbawić zycia Pana Prezydenta w czasie wydarzenia, które od niemal 30 lat było symbolem wspólnoty Polaków. Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich obywateli o zero tolerancji dla nienawiści w zyciu publicznym. Jeśli konsekwentnie wdrożymy taką zasadę, może uda się naprawić to, co w naszym społeczeństwie zostało zdemolowane."

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Michał Kamiński o aferze wokół NBP. „To może PiS bardzo zaszkodzić”

ycipk-3l5th1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l5th1

ycipk-3l5th1
ycipk-3l5th1
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów